Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


6 stycznia odbędą się gminne obchody związane ze świętem Trzech Króli. Dla uczestników, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, których celem będzie nawiązanie do prawdziwych historycznych wydarzeń.

Obchody zapoczątkuje uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Bodzentynie o godz. 10:00. Następnie spod kościoła ruszy orszak, który przejdzie ulicą Słoneczną, gdzie dołączy pierwszy Król Kacper, następnie orszak przejdzie ul. Piłsudskiego. Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Świętokrzyskiej, przy skwerku, dołączy drugi król Melchior. Następnie orszak uda się pod kościółek Świętego Ducha – gdzie powita trzeciego króla Baltazara.

Po uroczystym przejściu wszyscy uczestnicy udadzą się na Górny Rynek, gdzie znajdować będzie się szopka, składająca się z żywych zwierząt oraz scena, na której zaprezentowane zostanie przedstawienie teatralne nawiązujące do całego wydarzenia. Istotnym elementem będzie także śpiewanie kolęd przez wszystkich uczestników wydarzenia.  

Inicjatorem wydarzenia jest członkini zespołu „Świętokrzyskie Jodły” – Pani Zofia Szafraniec, która wspólnie z MGCKiT przygotowuje całe przedsięwzięcie.

Głos z Bodzentyna: Skąd taka inicjatywa Pani Zofio?

Zofia Szafraniec: Kiedy w święto trzech króli w zeszłym roku oglądałam w telewizji przejście orszaku w miejscowościach na ternie całego kraju, zastanowiłam się nad tym, czy możliwe byłoby zorganizowanie w naszej Gminie takiego wydarzenia. Swój pomysł niemalże od razu skonsultowałam z proboszczem bodzentyńskiej parafii, któremu to pomysł bardzo się spodobał.

GzB: A dlaczego stwierdziła Pani, że samodzielnie wykonana stroje dla trzech Króli?

Z.Sz.: Mam sporo wolnego czasu, pomyślałam zatem, że mogę go jakoś kreatywnie i twórczo wykorzystać. Chciałam żeby wszystko było przygotowane jak najlepiej, dlatego też przygotowałam wszystko samodzielnie.

Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym świątecznym wydarzeniu.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech