Dokładnie rok temu, w dniu 26 stycznia 2023 roku odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Bodzentynie, na której gościem specjalnym był Prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydentowi podczas wizyty w Bodzentynie towarzyszyli: Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik i Minister Wojciech Kolarski. Ponadto w posiedzeniu udział wzięli Posłowie, Senatorowie, Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa, Starostowie zarówno świętokrzyskich powiatów, jak i ościennych województw, przedstawiciele samorządów terytorialnych, jednostek samorządu terytorialnego, Księża Biskupi, Księża, Komendanci, Oficerowie, Radni, Sołtysi, Profesorowie, przedstawiciele stowarzyszeń oraz kół gospodyń wiejskich, a także licznie przybyli mieszkańcy gminy Bodzentyn i okolic.  Podczas sesji na Sali obecni byli obywatele Ukrainy, którzy z powodu wojny byli zmuszeni opuścić swoją ojczyznę.

Wydarzenie rozpoczęło się od przedstawienia historii gminy oraz wydarzeń z okresu Powstania Styczniowego przez Przewodniczącą Rady Miejskiej Teresą Bzymek ora Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusza Skibę.

Podczas uroczystej sesji Radni Rady Miejskiej w Bodzentynie podjęli bardzo ważną uchwałę związaną z tegorocznymi odchodami 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego - ustanowiono rok 2023 "Rokiem Bohaterów Powstania Styczniowego w Gminie Bodzentyn".

Prezydent Andrzej Duda, gość honorowy w swoim wystąpieniu podziękował za upamiętnienie historii i podkreślił znaczenie Powstania Styczniowego w dążeniu do niepodległości. Po sesji uczestnicy udali się na Rynek Górny, gdzie Prezydent złożył hołd bohaterom Powstania Styczniowego. Uroczystość zakończyła się spotkaniem Prezydenta z mieszkańcami. To wydarzenie z pewnością wpisuje się na trwałe w historię gminy Bodzentyn.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA