W niedzielne przedpołudnie, 4 lutego br. miała miejsce czwarta edycja Nalotu Morsów na Łysicę, z udziałem blisko dwustu morsów z różnych zakątków Polski. Morawickie Stowarzyszenie Morsów "Byle do Zimy!" było organizatorem wydarzenia. Gmina Bodzentyn jak co roku aktywnie włączyła się w organizację zimowego wydarzenia.

Uczestnicy Nalotu postawili sobie za cel pokonanie czerwonego szlaku prowadzącego na szczyt Gór Świętokrzyskich - Łysicę. Choć samo przejście szlaku wydaje się pozornie niewymagające, niewielu odważyłoby się na tę wyprawę zimą, ubranych jedynie w szorty, topy i lekkie obuwie.

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba powitał wszystkich uczestników w Gminie Bodzentyn. Po godzinie 11 śmiałkowie wyruszyli spod bramy wejściowej do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Po zdobyciu szczytu u podnóża góry na  uczestników czekał ciepły posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich ,,Katarzynianki”. O bezpieczeństwo w trakcie wydarzenia zadbała Ochotnicza Straż Pożarna w Bodzentynie.

Morsy kontynuowały wydarzenie nad Zalewem w Wilkowie, gdzie mogły ogrzać się przy ognisku, skosztować kiełbasek oraz wziąć udział w przygotowanych konkursach. Całość zakończyła wspólna kąpiel morsów w Zalewie w Wilkowie.

To był prawdziwie morski festiwal w sercu Gór Świętokrzyskich!

Fot. eBodzentyn

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA