Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W niedzielne popołudnie 28 maja, Rynek Górny w Bodzentynie stał się oazą uśmiechu i dobrej zabawy dla naszych milusińskich, dla których została przygotowana impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
 
Imprezę uroczyście otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie Marcin Sikorski składając życzenia wszystkim dzieciom i ich rodzicom.

Atrakcji było co niemiara. Liczne gry i konkursy przygotowane przez Agencję artystyczną PATIGO z Kielc, przeplatały się z występami młodych wykonawców. Jako pierwsze wystąpiły  dzieci z Akademii Tańca „Magic” z Nowej Słupi i Piekoszowa, którą prowadzi Ewelina Barwicz. Następnie swój program przedstawiły dzieci z Akademii Tańca „Zameczek” pod kierownictwem Artura Cieślika. Jako ostatnie wystąpiły dzieci zespołu folklorystycznego „Miniaturka” ze Wzdołu, które zaprezentowały kilka regionalnych tańców i piosenek. Opiekunem grupy jest Szczepan Królikowski. Wszystkie występy zostały nagrodzone zasłużonymi, gromkimi brawami. Młodzi wykonawcy oprócz satysfakcji z występu, dostali również słodkości z rąk organizatorów. Przez  kilka godzin dzieci nie mogły narzekać na nudę, m.in. duża grupa dzieci mogła spróbować swoich sił w biegach ulicznych pod nazwą „Bieg to zdrowie”. Biegi odbywały się w trzech grupach wiekowych. W grupie do lat 6-ciu zwyciężył Wiktor Świderski, który o centymetry wyprzedził Franka Telkę, a trzecie miejsce zajął Julek Tyc. W kolejnej grupie do lat 10-ciu zwyciężył Tymon Obara, druga była Natalia Szafraniec, a trzeci Filip Skowron. W najstarszej grupie do lat 13-tu wygrał Kacper Trela, na drugim miejscu uplasował się Wiktor Lasek, a trzecie miejsce zajęła Julia Pożoga. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i upominki. Organizatorzy zadbali, aby było dla każdego coś miłego. Maluchy mogły przejść tor przeszkód lub pohasać na zjeżdżalni, a wszystkie dzieci dostały słodki poczęstunek i wodę do picia, gdyż słońce nie odpuszczało przez cały dzień.

Po zakończeniu festynu nasi milusińscy opuszczali Rynek Górny w Bodzentynie zadowoleni i uśmiechnięci, a my dziękujemy im za wspaniałą zabawę.

Dziękujemy policji i harcerzom działającym przy MGCKiT w Bodzentynie za zabezpieczenie trasy biegu oraz służbie medycznej za czuwanie nad zdrowiem wszystkich uczestników imprezy.

/MGCKiT

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech