Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Właśnie dobiegła końca II edycja projektu „Zimowe wyczyny z Bodzentyńskiej doliny” realizowanego przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Jodła” Bodzentyn. W tym roku pogoda była niezwykle łaskawa, dzięki czemu zajęcia odbyły się zgodnie z harmonogramem na stoku narciarskim „Baba Jaga” w Bodzentynie, gdzie grupa uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum wzięła udział w zajęciach mających na celu upowszechnianie sportów zimowych. Pod okiem instruktorów pracujących na stoku  oraz nauczycieli wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bodzentynie – p. Magdaleny Tusień-Kuzki i p. Marcina Lesisza, uczestnicy projektu, podzieleni na grupy uwzględniające stopień posiadanych umiejętności, uczyli się i doskonalili technikę jazdy na nartach i snowboardzie. Klub „Jodła” Bodzentyn już  po raz drugi podjął  się realizacji podobnego zadania, a wszystko to dzięki p. Leszkowi Wnętrzakowi, który podczas jednego z zebrań Członków Klubu „Jodła” poddał pomysł na złożenie wniosku w otwartym konkursie na dofinansowanie organizacji zajęć sportowych dla uczniów ukierunkowanych na upowszechnianie sportów zimowych   do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

„Cieszymy się, że nasze dzieci bezpłatnie mogą wziąć udział w projekcie i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu” jednogłośnie mówili rodzice dzieci zaangażowanych w projekt, którzy obserwowali każde zajęcia i  postępy w jeździe swoich pociech.

Ostatnie zajęcia na stoku obfitowały w nie lada emocje związane z zawodami polegającymi na zjeździe slalomem z pomiarem czasu. Każdy z zawodników pokazał maksimum swoich umiejętności i z ogromną gracją i szybkością pokonywał slalom ustawiony na całej długości stoku. Tylko jedno spotkanie odbyło się według programu alternatywnego, gdzie uczestnicy wzięli udział w grach i zabawach ruchowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego liceum.

Podsumowanie projektu oraz przedstawienie wyników zawodów sportowych rozegranych na stoku nastąpiło 2 marca 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bodzentynie.  Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a na podium stanęli  najlepsi z narciarze oraz snowboardziści edycji 2017.

„Trzeba przyznać, że zainteresowanie udziałem w projekcie było ogromne. W ciągu zaledwie dwóch dni przyjęliśmy ponad 50 zgłoszeń, natomiast w projekcie było tylko 27” mówi koordynator projektu – p. Magdalena Tusień-Kuzka.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli przeprowadzić III edycję projektu i zarazimy kolejne młode osoby pasją do uprawiania sportów zimowych dodał p. Marcin Lesisz – Sekretarz ULKS „Jodła” Bodzentyn.

Projekt współfinansowany został ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wsparciu sponsora – stoku narciarskiego „Baba Jaga” w Bodzentynie.

ULKS „Jodła” Bodzentyn

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech