Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dn. 12  kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Św. Katarzynie odbyła się inscenizacja Drogi  Krzyżowej. Uczniowie klasy VII i  IV pod kierunkiem katechetki pani Marty Koprowskiej przygotowali przedstawienie, w którym przypomnieli ostatnie chwile z życia Jezusa - skazanie na śmierć,  okupioną cierpieniem i krwią drogę na wzgórze Golgoty, gdzie na krzyżu dokonał swego żywota, a następnie złożenie do grobu.

Uczniowie wcielili się m.in. w rolę Piłata,  który osądził, a następnie skazał Jezusa  na śmierć oraz rzymskich żołnierzy, których zadaniem  było doprowadzenie skazańca na miejsce i wykonanie egzekucji.  Na trasie wędrówki Jezus spotyka również Maryję – swoją matkę, płaczące niewiasty, Szymona Cyrenejczyka, który pomaga mu nieść krzyż oraz Świętą Weronikę, która ociera mu twarz chustą.  

Po każdej stacji drogi krzyżowej śpiewano kolejne zwrotki pieśni nawiązującej do prezentowanych wydarzeń.

Świetna gra aktorska i piękna oprawa muzyczna przygotowana przez pana Roberta Puchałę,  wywołały u odbiorców niesamowite przeżycia i wprowadziły w klimat zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Ponadto panie Beata Stępień i Małgorzata Dębicka przygotowały wystawkę na temat tradycji,  zwyczajów  i symboli wielkanocnych, którą można oglądać na szkolnym korytarzu.

                                                                                                                                                Magdalena Skrzeczyna

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech