Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


 

 

ZSP Nr 1 w Bodzentynie rok szkolny 2016/2017 ustanowił „Rokiem Szermentowskiego”, ponieważ 6 września minęła okrągła, 140 - sta rocznica śmierci malarza- patrona Liceum Ogólnokształcącego. Obchody zainaugurowano uczestnictwem w lekcji „Cudze chwalicie, swego nie znacie ” o malarstwie artysty, przeprowadzonej przez  pracowników Muzeum Narodowego  w Kielcach.

6 i 7 września około 80 uczniów ZSP Nr 1 i delegacja uczniów z Gimnazjum im. J. Piwnika Ponurego odbyła wycieczką do Muzeum Narodowego w Kielcach. Najpierw uczestniczono w zajęciach edukacyjnych na temat twórczości J. Szermentowskiego . Lekcja odbyła się w sali, w której zgromadzono obrazy malarza i jego mecenasa – F. Kostrzewskiego. Prowadząca przedstawiała postać artysty jako prekursora realizmu i miłośnika ziemi świętokrzyskiej , a następnie wspólnie ze zwiedzającymi dokonała analizy obrazu pt. „ Widok Sandomierza od strony Wisły”. Po zajęciach edukacyjnych zwiedzono wnętrza XVII – wiecznego Pałacu Biskupów Krakowskich oraz ogrody pałacowe.

Otwarcie „Roku  Szermentowskiego” swoją obecności uświetnili: obecny dyrektor ZSP Nr 1 w Bodzentynie – p. D. Kasprowicz , byli dyrektorzy : p. S. Rachtan  (dyrektor w latach 1975-1991) z córką, p. J. Lesisz  (dyrektor w latach 1991-2002), p. M. Rachtan (dyrektor w latach 2002-2007) z żoną Krystyną - emerytowaną nauczycielką języka angielskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn - p. D. Skiba.

W związku z obchodami  „Roku Szermentowskiego” zaplanowano dalsze inicjatywy. Będą to między innymi: konkurs wiedzy o życiu i twórczości malarza i konkurs na reprodukcję wybranego dzieła .Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zapewniamy dobrą zabawę i atrakcyjne nagrody.

Wioletta Duda

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech