Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W miniony weekend Rynek Górny w Bodzentynie stał się prawdziwą oazą dla kibiców piłki ręcznej. Już po raz drugi w naszym mieście gościli piłkarze klubu Vive Tauron Kielce.

Po raz pierwszy jednak z tej okazji zorganizowana została wystawa ze zdjęciami, plakatami  autorstwa jednego z fotografów klubowych Vive Tauron Kielce Tomasza Fąfary oraz najważniejszymi pucharami kieleckiej drużyny z ostatnich miesięcy.

Wystawę poświęconą dobytkowi pucharowemu zawodników oraz ich wizytę zawdzięczamy wiernym kibicom klubu, a zwłaszcza Tomaszowi Fąfarze i Robertowi Kicie, którzy już od wczesnej wiosny przygotowywali się do niej oraz przyjęcia szczypiornistów w Bodzentynie.

Koszulki prezentowane podczas wystawy pochodziły z kolekcji Pana Artura Łaty, który zbierał je od kilkunastu lat. Szaliki natomiast należały do Kolekcjonera Szalików Danielamks. Jak zaznaczają organizatorzy Puchar Ligii Mistrzów był prezentowany zaledwie w pięciu miastach w Polsce, dlatego dla bodzentyńskich kibiców to prawdziwy zaszczyt, że przez weekend był właśnie u nas.  Podkreślają, że dla prawdziwego fana ma on bezcenną wartość. Najwięcej emocji wzbudził sam moment przywiezienia pucharu oraz jego prezentacja, dlatego wierni fani klubu ubolewają, iż w tak bardzo ważnej chwili jaką jest wystawienia pucharu, telewizja świętokrzyska: „bardziej skupiła się na incydencie ze studzienką” mającym miejsce w tym samym czasie. Nie ukrywają jednocześnie nadziei, że za rok szczypiorniści odwiedzą nasze miasto w większym składzie. W tym roku bowiem odwiedził nas jedynie Mateusz Kus i Mariusz Jurkiewicz, którzy reprezentowali drużynę. Nadmieńmy, iż szczypiorniści tego dnia dostali zaproszenia na wiele imprez sportowych i nie chcąc nikogo zawieść, podzielili się na mniejsze grupy, co ułatwiło dotarcie do kilku miast jednocześnie.

Spotkanie z piłkarzami ręcznymi skierowane zostało zwłaszcza do dzieci i młodzieży, gdyż jak twierdzą sami organizatorzy niecodziennie można spotkać gwiazdy piłki ręcznej.

Po rozdaniu autografów oraz pamiątkowych zdjęciach zawodnicy udali się na zwiedzanie miasta, które im się podobało. Zawodnicy zaznaczyli, iż z pewnością powrócą na dłużej do Bodzentyna w większym składzie. A tego dnia najbardziej przypadł im do gustu cień starych drzew przy zamku, w którym mogli się schronić w ten niezwykle upalny dzień oraz bez wątpienia dach piekarni „Chleb Bodzentyński” należącej do Pana Marka Bzówki, który od niedawna w dowodzie uznania, pomalowany jest w barwy klubowe Vive Tauron Kielce.

Pan Robert Kita serdecznie zaprasza młodych ludzi, a także nauczycieli wychowania fizycznego ze swoimi uczniami, którym nie brak zapału do uczestnictwa w meczach do odwiedzenia go w biurze ubezpieczeniowym na Rynku Górnym, gdzie chętnie zaprezentuje bogatą kolekcję pucharów, a także opowie o historii i osiągnięciach klubu.

Zapraszamy na fotorelację. 

Sobota - Puchar EHF Ligi Mistrzów i wystawa fotograficzna

 

 Niedziela - Zawodnicy Vive Tauron Kielce i wystawa fotograficzna

fot. e-bodzentyn

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech