Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


„Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia, dziś życzenia Wnuczek składa i piosenki śpiewa Wnusia…”

Słowa te rozbrzmiewały podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 24.01.2020 r. w Zespole Szkół we Wzdole Rządowym. Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszkach małych dzieci i są bardzo ważnymi osobami w ich życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka w Samorządowym Przedszkolu we Wzdole Rz. obchodzony był wyjątkowo podniośle.

Dzieci  w tym dniu zaprosiły na uroczystą akademię swoje kochane Babcie i Dziadziusiów. Na wstępie, dostojnych Gości powitał Dyrektor Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym p. R. Pytel, który złożył życzenia i zaprosił wszystkich na uroczystość. Poszczególne grupy przedszkolaków pod opieką swoich wychowawczyń: 5a – p. A Gołąbek, 6 – p. M. Kołodziejczyk oraz 4 – p. M. Obara i 5b – p. M. Twardowska, przygotowały dla ukochanych Babć i Dziadków specjalny program artystyczny, w czasie którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, odgrywały scenki rodzajowe. W prezentowanych efektownych inscenizacjach wnuczęta wyrażały swoją miłość i wdzięczność dla najlepszych osób na świecie. Mali artyści, w pięknych strojach z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali ciepłe słowa kierowane pod ich adresem. Niejednej Babci i Dziadziusiowi kręciła się łezka w oku. Następnie maluchy wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom samodzielnie przygotowane upominki i laurki z pięknymi życzeniami. W dalszej części uroczystości Dyrektor szkoły zaprosił niecodziennych gości na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Pełne zachwytu i uśmiechu twarze zaproszonych uświadomiły wszystkim, jak ważne są takie spotkania oraz czas wspólnie spędzany razem z wnukami. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen dumy i radosnych wzruszeń.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno przedszkolaków, jak i Babć oraz Dziadziusiów.

Kochanym Babciom i Dziadziusiom życzymy zdrówka, samych pięknych chwil i, aby zawsze, tak jak w tym dniu byli dumni ze swych Wnuków. A Wnukom, aby nigdy nie zapominali o Złotych Sercach Babć i Dziadziusiów.

Samorządowe Przedszkole

Zespół Szkół we Wzdole Rządowym

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech