Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Wielki Tydzień to uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący nas do największego święta chrześcijan - Zmartwychwstania Pańskiego.

W tym przedświątecznym czasie, 27 marca, w Klubie Seniora w Bodzentynie odbyło się spotkanie Wielkanocne z inicjatywy Pani Anny Sitek wraz z młodzieżą (wolontariuszami) z Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie oraz Księdza Proboszcza Leszka Sikorskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba, Marcin Sikorski Dyrektor MGCKiT w Bodzentynie oraz Ksiądz Mariusz Książek.

Przybyłych gości przywitał Ksiądz Proboszcz Leszek Sikorski oraz Gospodarz Gminy Bodzentyn, który powiedział, że: - Jajko jest symbolem życia. Bardzo się cieszę, że mogliśmy się tu dzisiaj spotkać i wspólnie spędzić czas w świątecznej atmosferze. Dziękuję młodzieży i nauczycielom, którzy bardzo angażują się w pomoc osobom starszym, Księdzu Proboszczowi, który na co dzień wspiera działalność Klubu Seniora.

Podczas wydarzenia młodzież zaprezentowała program artystyczny o tematyce religijnej. Wyświetlony został film pt. ”Całun Turyński” i wspólnie odśpiewano pieśni wielkopostne. Młodzież angażuje się w wolontariat w Klubie Seniora i jest to dla nich bardzo ważne żeby odwiedzać ludzi starszych: - Nikt w Święta nie powinien czuć się samotny – mówi wolontariuszka Michalina Biskup. Nas to również bardzo cieszy, jesteśmy dumni z młodzieży, która udziela się dla kościoła i osób starszych – mówią Seniorki Janina Dudzic i Maria Jędrzejczyk.

Następnie goście zasiedli do odświętnie udekorowanych stołów, na których królowały tradycyjne potrawy wielkanocne: żurek, jajka, babki wielkanocne.

Uroczystość oficjalna była doniosła, oddawała nastrój Wielkiego Tygodnia.

Autor: Barbara Rubinkiewicz

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech