Na pomoc 23-letniej Pauliny Bernatek ruszyła młodzież Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie. Dzień po tragicznym wypadku młodej mieszkanki Bodzentyna społeczność szkolna oddała krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, natomiast w dniu 26 listopada 2019 r. na sali gimnastycznej szkoły odbył się Andrzejkowy Bal Charytatywny na rzecz Pauliny. Wydarzenie przyciągnęło ponad 150 osób, nie tylko uczniów i nauczycieli szkoły, lecz także grono jej absolwentów i społeczność lokalną. Inicjatorem i koordynatorem przedsięwzięcia był ks. Mariusz Książek – nauczyciel, katecheta szkoły i jednocześnie opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu i PCK.  Cytat Papieża Franciszka „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” w niezwykły sposób oddawał charakter wydarzenia.

W roli wodzireja bal poprowadziła pani Agnieszka Żur - nauczyciel języka angielskiego szkoły. Nie zabrakło wspólnej zabawy, konkursów na klasowy taniec, najlepsze przebranie czy króla i królową balu. Odbyła się również licytacja na rzecz Pauliny, na którą przedmioty zostały przekazane przez pana Leszka Wnętrzaka – kierownika departamentu Edukacji, Sportu i Turystyk Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, a także przez nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie.

Na sali lustrzanej przygotowano bogaty poczęstunek w formie stołu szwedzkiego, dzięki ogromnemu zaangażowaniu pani Doroty Migus – mamy uczennicy szkoły, która ogromnie wspiera działalność placówki.

Takie wydarzenia niezwykle jednoczą i pokazują, że potrafimy być razem, wspólnie się zaangażować i wziąć  wspólną odpowiedzialność za nasze działania. Nauczyciele, młodzież, rodzice, organizacje pozarządowe, społeczność lokalna… Tego dnia udało nam się być razem, w jednym miejscu, we wspólnej sprawie. Cieszę się że byliśmy właśnie w tym miejscu, murach Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie- mówiła dyrektor szkoły Magdalena Tusień-Kuzka.

/Szkolny Klub Wolontariatu

 /Fot. Archiwum szkoły

 

Realizowane projekty

     

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA