Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Dnia 21 czerwca br. w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste podsumowanie I Pilotażowego Turnieju Trzech Rakiet organizowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Miło nam poinformować, że na gali został wyróżniony i nagrodzony przez Kuratora Oświaty za zajęcie II miejsca w ogólnej klasyfikacji Pan Mirosław Rubinkiewicz, który jest nauczycielem w Zespole Szkolono-Przedszkolnym w Bodzentynie, oraz w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Leśnej — Starej Wsi.

image0image1

Aleksander Płaczkowski zawodnik ULKS GULIWER dnia 19.06.2021 w Miliczu zdobył Srebrny Medal Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Zapasach.
Po bardzo wyrównanej walce finałowej uległ w drugiej rundzie zawodnikowi z Karlina.
Mocny występ Aleksandra potwierdza bardzo dobre przygotowane szkoleniowe do zawodów takiej rangi.
Zdobyty medal naszego zawodnika jest bardzo ważny , zarówno dla klubu Guliwer jak i dla całego województwa.
 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Trenerzy : Karol Kucharczyk i Zbigniew Płaczkowski
 
 

Zawodniczki Łysicy Bodzentyn w dniach 19-20.06 2021 wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej "Trzuskawica Cup" rocznik 2010-2011 w Nowinach. W rywalizacji udział wzięło 26 zespołów z całej Polski. Miło nam poinformować, że nasze zawodniczki reprezentujące Kadrę Województwa Świętokrzyskiego spisały się znakomicie, zajmując IX miejsce. Warto podkreślić, że mecze odbywały się na bardzo wysokim poziomie. Zawodniczki Łysicy zdobyły dla swojej drużyny następującą ilość bramek Magdalena Wąs- 3 bramki, Patrycja Kucharska - 2 bramki Oliwia Nowak, Izabela Sikora.

 

20 czerwca br. przy WDK w Kielcach, odbył się Turniej Piłki Nożnej Kobiet - "Piątki na rynku Sport CK 2021" pod patronatem Ministerstwa Sportu, PZPN oraz ŚZPN. Wspaniale spisały się podopieczne trenera Mirosława Rubinkiewicza, które po bardzo wyczerpującym i trudnym turnieju zajęły III miejsce. Ponadto Weronika Bogacka została wybrana najlepszą bramkarką tej imprezy.

Skład: Weronika Bogacka, Julia Ziomek, Aleksandra Domańska, Monika Zakrzewska, Kamila Wzorek i Weronika Januchta.

Serdecznie gratulujemy ogromnego osiągnięcia drużynie, jak i trenerowi oraz życzymy wielu sukcesów w przyszłości! 

IMG 5165

 
 

Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn informuje, że w dniach 23 -  25 czerwca Kompleks Boisk Orlik w Bodzentynie będzie nieczynny.

List Pani Prezes KRUS dr Aleksandry Hadzik do dzieci i młodzieży w sprawie zachowania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji.

 

List pani Prezes wakacje A3 1

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych apeluje o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą w czasie upałów.

 

1247 001 1

W piątek, 18 czerwca, w Bodzentynie podczas turnieju Mała Piłkarska Kadra walczyła o Mistrzostwo Województwa. Podopieczne trenera Mirosława Rubinkiewicza zajęły II miejsce i tym samym awansowały do zawodów ogólnopolskich.

Skład: Daria Grzywna, Julia Hajdenrajch, Maria Skowron, Patrycja Kucharska, Magdalena Wąs, Oliwia Furmańczyk, Zuzanna Ksel, Oliwia Nowak, Karolina Bogacka, Monika Piwowarczyk,Patrycja Kowalik, Aleksandra Wacińska, Natalia Figiel.

Warto podkreślić, że cztery nasze zawodniczki: Magdalena Wąs, Patrycja Kucharska, Oliwia Nowak i Izabela Sikora po ubiegłotygodniowej konsultacji Kadry Województwa rocznik 2010 i młodsze zostały powołane na Międzynarodowy Turniej - Trzuskawica Cup.

Mirosław Rubinkiewicz

 

IMG 5128

 

Do pobrania: 

Bodzentyn - zabudowa jednorodzinna

Bodzentyn - zabudowa wielorodzinna

Celiny, Wola Szczygiełkowa, Dąbrowa Dolna, Dąbrowa Górna, Podgórze

Kamionka, Podmielowiec, Siekierno-Podmieście, Siekierno-Przedgrab, Siekierno-Smyków, Siekierno-Stara Wieś, Kamienna Góra, Parcelanci, Skorucin, Leśna-St.Wieś, Podkonarze, Chrusty, Nowa Wieś

Orzechówka, Stara Wieś, Wiącka, Wzdół Rządowy, Wzdół-Kolonia, Wzdół-Parcele, Kapkazy

Ściegnia, Kamieniec, Hucisko, Psary-Kąty, Psary-Podłazy, Psary-Stara Wieś, Podlesie,Cerle

Śniadka Druga, Śniadka Pierwsza, Śniadka Trzecia, Trzcianka, Parcele, Sieradowice Drugie, Sieradowice Pierwsze, Sieradowice-Parcele

Św. Katarzyna, Wilków

 

Proponowany porządek obrad

Już od ponad miesiąca w turystycznym ''sercu'' naszej gminy funkcjonuje Punkt Informacji Turystycznej, z którego mogą korzystać zarówno turyści, jak i mieszkańcy. Nowo otwarty punkt zlokalizowany jest przy drodze głównej obok dużego parkingu i jest czynny codziennie od godz. 10.00 do 18.00. W budynku oprócz punktu informacji znajdują się toalety oraz bankomat. Odwiedzający mogą spokojnie odpocząć, korzystając z wiaty lub ławeczek znajdujących się przed obiektem.

Każdy odwiedzający punkt informacji otrzyma fachową pomoc w sprawach turystycznych, mapy, przewodniki, jak i różnego rodzaju pamiątki, również te tworzone przez lokalnych artystów, pocztówki, magnesy itp.

 Fot. e-bodzentyn.pl

W związku z trwającymi pracami projektowymi dot. „Budowy ulic: Leśnej, Wrzosowej, Stara Wieś w msc. Wilków” oraz ustaleniami poczynionymi na spotkaniu 16 czerwca br., Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie informuje, że w najbliższym czasie w załącznikach do tej informacji ukaże się stosowne oświadczenie dot. gruntów.

Poniżej znajdziecie Państwo projekty zagospodarowania terenu dotyczące planowanej inwestycji.

Rys. 2.1 Projekt zagospodarowania terenu

Rys. 2.2 Projekt zagospodarowania terenu

Rys. 2.3 Projekt zagospodarowania terenu

Przekroje normalne

Szkolenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin.Osoby zainteresowane proszone są o kontakt.

 

szkolenie 1

Informujemy, że Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn -  Dariusz Skiba, nie będzie przyjmował interesantów do 4 lipca 2021 r. z powodu urlopu.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza na konferencję pt. „Uprawa roślin białkowych w różnych systemach i ich wykorzystanie w żywieniu zwierząt”. Konferencja odbędzie się 23 czerwca 2021 r. w siedzibie Ośrodka w Modliszewicach. Konferencji towarzyszyć będzie pokaz uprawy uproszczonej przy wykorzystaniu najnowszych maszyn, który odbędzie się na polu doświadczalnym ŚODR Modliszewice, a także zwiedzanie poletek doświadczalnych z możliwością konsultacji z naszymi doradcami. Konferencja i pokaz realizowane są w ramach operacji własnej Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR) pt. "Konserwujące techniki uprawy gleby i siewu szansą na poprawę dochodowości produkcji roślinnej".

Więcej informacji na stronie - ŚODR Modliszewice

 

Konferencja 1

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

RSS

feed-image RSS
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech