Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Nadchodzący rok z pewnością zapisze się na kartach historii samorządu. Na 2018 r. władze Gminy Bodzentyn zaplanowały realizację wielu ważnych dla mieszkańców i turystów inwestycji. Budżet na 2018 r. został więc dopracowany i optymalnie podzielony pomiędzy wielkie inwestycje, które już niebawem się rozpoczną.

Największymi inwestycjami są te związane z termomodernizacją siedmiu budynków, gruntowną modernizacją dwóch oczyszczalni ścieków, przygotowaniem dokumentacji projektowej i rozpoczęciem budowy kanalizacji o łącznej długości ponad 55 km oraz rewitalizacją Miasta Bodzentyn. Wiele inwestycji dotyczy także modernizacji zniszczonych dróg. W Świętej Katarzynie powstanie też ścieżka rowerowa łącząca Krajno z Podgórzem.

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 28 grudnia w szkole w Świętej Katarzynie, Burmistrz Dariusz Skiba stwierdził, że Gmina Bodzentyn jest najprawdopodobniej jedyną w województwie świętokrzyskim, która w jednym roku będzie realizowała tak wiele inwestycji. Dużą pomocą okazały się być fundusze unijne, o które Gmina Bodzentyn nieustannie się stara. Dochody Gminy w 2018 r. wyniosą 56 473 914,28 zł, natomiast wydatki oszacowano na kwotę 62 473 914,28 zł. Jest to jednak uwarunkowane dużą liczbą inwestycji gminnych w bieżącym roku.

Podczas głosowania za przyjęciem tegorocznego budżetu, dwunastu radnych było za przyjęciem uchwały, natomiast dwóch było przeciw: Dziękuję radnym, którzy zaufali przygotowanemu przez nas budżetowi na 2018 rok. Zaakceptowanie tego planu jest także potwierdzeniem, że zależy im przede wszystkim na dobru mieszkańców oraz na tym żeby Gmina wciąż się rozwijała. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby nie zawieść ich zaufania – mówi Burmistrz Bodzentyna.

Od dawna jednak dwóch radnych RM w Bodzentynie, walczy praktycznie ze wszystkimi rozwiązaniami, które proponuje Burmistrz: Niezrozumiałe jest dla mnie jednak to, że dwóch radnych było przeciwko przyjęciu tej uchwały, tym bardziej, że w okręgach wyborczych (Wilków oraz Bodzentyn) tych Panów także planowane są inwestycje związane z modernizacją i gruntowną przebudową dróg, gospodarką wodno-kanalizacyjną, czy oświetleniem ulicznym – tłumaczy Dariusz Skiba, Burmistrz MiG Bodzentyn.

Pracownicy urzędu cały czas zajmują się i pracują nad dokumentacją, która musi być kompletna, aby wszelkie prace związane z realizacją inwestycji mogły ruszyć jak najszybciej.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech