Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W miniony piątek, 29 września 2017 r., nad zalewem w Wilkowie prawie 150 osób wystartowało w I Nocnym Biegu Wilkołaka oraz Nocym Nord Walking’u. Biegacze z całego regionu świętokrzyskiego mieli do pokonania pięć okrążeni wokół zalewu wilkowskiego, natomiast w marszu z kijkami - 2 okrążenia.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowy medal, a także kamizelkę odblaskową. Ponadto w kategorii ogólnej mężczyzn i kobiet w biegu na 10 km zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Część pucharów ufundował Marszałek Województwa Świętokrzyskiego  Adam Jarubas. Nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn wręczał Burmistrz wraz z Kierownikiem Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki w Departamencie Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego – Leszkiem Wnętrzakiem oraz Dyrektorem MGCKiT – Marcinem Sikorskim.

W kategorii ogólnej mężczyzn i kobiet na podium stanęli: I miejsce – Tomasz Świerczyński, Małgorzata Rutkowska, II miejsce – Michał Kołomański, Ewa Wzorek, III miejsce – Michał Gajewski, Paulina Pawlik. W marszu z kijkami nie była prowadzona klasyfikacja.

Gminę Bodzentyn w biegach reprezentowali: Dariusz Skiba – Burmistrz Bodzentyn, Grzegorz Sobieraj – sołtys Świętej Katarzyny, Janusz Maciejski – Prezes Stowarzyszenia „Łysica-Sabat”, Zygmunt Szafrański, Magdalena Tusień-Kuzka oraz grupa wolontariuszy z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Bodzentynie. W Nord Walking’u wzięli udział: Sekretarz Gminy - Wojciech Furmanek wraz z rodziną oraz Ryszard Tusień – Radny Rady Miejskiej w Bodzentynie.

W ramach imprezy można było odkrywać tajemnice nieba. Pokazy astronomiczne przygotował Marcin Drabik, nauczyciel Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Bodzentynie.

Pomysłodawcą I Nocnego Biegu Wilkołaka oraz Nocnego Nord Walking’u był Burmistrz: - Pomysł na organizowanie biegów wokół zalewu w Wilkowie zrodził się dość spontanicznie. Celem wydarzenia byla popularyzacja zdrowego i aktywnego trybu życia w atmosferze dobrej zabawy i rekreacji wokół pięknego miejsca jakim jest zbiornik wodny w Wilkowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za wspaniałą zabawę u stóp Łysicy pod rozgwieżdżonym niebem. Dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie, wolontariuszom za pomoc i zaangażowanie w organizacje oraz sponsorom za wsparcie. Mamy nadzieję, że Nocny Bieg Wilkołaka na stałe wpisze się w kalendarz imprez Gminy Bodzentyn, a z roku na rok miłośników nocnych biegów będzie przybywało. 

Organizatorami imprezy był Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki.

Kliknij i zobacz wyniki zawodów.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech