Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach w tym roku obchodzi swoje 90-lecie powstania. W minioną niedzielę strażacy świętowali okrągły Jubileusz. Ten niezwykle ważny dzień uczcili nie tylko strażacy, ale również zaproszeni goście oraz mieszkańcy.

Św. Florian to bardzo ważna postać dla każdego strażaka w naszym kraju. Jest patronem wszystkich tych, którzy na co dzień stykają się niejednokrotnie z niebezpieczeństwem lub narażeniem życia. Bohaterska postawa uratowała nie jedno życie czy nie jeden dom. O poświęceniu swojego bezpieczeństwa, zdrowia a nie kiedy także życia oraz wielkiemu zaangażowaniu wspominał podczas Mszy świętej, która rozpoczęła niedzielne uroczystości, kapelan ks. Marek Mrugała w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Pięknej Miłości w Psarach.

Uczestnicy przemaszerowali w kolumnie z kościoła do szkoły podstawowej w Psarach. Pochód prowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Bodzentynie pod batutą Kazimierza Podrazy. Następnie szły poczty sztandarowe i strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Bodzentyn, zaproszeni goście i mieszkańcy miejscowości i całej Gminy.

W imieniu głównych organizatorów konferansjer przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Pan Dariusz Skiba  oraz Prezes OSP Psary dh Stanisław Łakomiec również osobiście powitali zaproszonych gości.

Następnie dh Stanisław Skarbek złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości, który został zwieńczony odśpiewaniem hymnu państwowego.

Niedzielne uroczystości to historyczna chwila, dlatego też nie mogło zabraknąć dwóch ważnych elementów. Pierwszym było przypomnienie bogatej, dziewięćdziesięcioletniej historii Ochotniczej Straży Pożarnej Psary przez Prezesa OSP dh Stanisława Łakomca. Drugim elementem było wręczenie medali i odznaczeń za długoletnią i nienaganną służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej dla zasłużonych działaczy Związku OSP, a także sympatyków pożarnictwa przez Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kielcach dh Ireneusza Żaka, Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Pana Dariusza Skibę oraz Prezesa OSP Psary dh Stanisława Łakomca.

Burmistrz wręczył również indywidualne podziękowania każdemu strażakowi z Psar z okazji Jubileuszu powstania jednostki. Do wszystkich Członków Ochotniczej Straży Pożarnej skierował słowa uznania dla Ich dotychczasowej działalności, życząc Im sukcesów i pomyślności zarówno podczas pełnienia służby, jak i w życiu osobistym. Szczególne uznania i szacunek kierował do dh Alfonsa Adamczyka  za wieloletnią współpracę oraz pełną zaangażowania i poświęcenia służbę strażaka Ochotnika w OSP Psary.

Wiceprezes Naczelnik OSP Psary dh Stanisław Skarbek serdecznie podziękował za pomoc i organizacyjne wsparcie jubileuszu powstania jednostki wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tych uroczystości. Złożył również podziękowania Burmistrzowi za wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia, a także podziękował zaproszonym gościom za tak liczne przybycie.

Podczas tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć odczytania listów gratulacyjnych oraz składania najlepszych życzeń podczas wystąpień zaproszonych gości.

Na koniec organizatorzy zapewnili uczestnikom poczęstunek w postaci pysznego bigosu, a Zespół "Dąbrowa" przygotował występ artystyczny. 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech