Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Późnym wieczorem 1 sierpnia żegnaliśmy druhów ZHP z terenu gminy Bodzentyn, którzy wyjeżdżali na wypoczynek. Był to ich pierwszy wyjazd po założeniu na nowo harcerstwa w Bodzentynie jesienią ubiegłego roku. Harcerze pod opieką drużynowych spędzą tydzień nad morzem w Szklanej Hucie. Obóz mógł być zrealizowany dzięki środkom pochodzącym od rodziców oraz wsparciu finansowemu władz Miasta i Gminy Bodzentyn.

Dariusz Skiba Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn dziękował zgromadzonym rodzicom i młodzieży za liczny udział w odrodzonym harcerstwie na terenie gminy. Słowa uznania skierował również do osób, które przyczyniły się do odbudowy tej organizacji. Życzył wszystkim udanego wypoczynku i szczęśliwej podróży. Zaznaczył, że harcerstwo to ważna alternatywa spędzania w pożyteczny sposób wolnego czasu. Marcin Sikorski Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie życzył wielu wrażeń, bezpiecznego pobytu i słonecznej pogody.

Prof. Urszula Oettingen przypomniała, że harcerze wyjeżdżają na obóz w ważnym dniu 1 sierpnia, dokładnie w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Nawiązując do tej daty podkreśliła, że harcerstwo to przede wszystkim nauka współżycia i patriotyzmu. Wręczyła druhom polską flagę, żeby zawsze pamiętali, że wszędzie są Polakami. Przekazała również emblematy z herbem Miasta Bodzentyn z przesłaniem nie zapominania o swojej małej ojczyźnie, jej bogatej historii i pięknym krajobrazie.

Głos zabrał Witold Comber, który wraz z żoną Teresą prowadził harcerstwo w Bodzentynie ponad 30 lat temu. Ze wzruszeniem wspominał obozy harcerskie, które organizował, wspólne chwile na zbiórkach i biwakach. Wśród rodziców wyjeżdżającej młodzieży rozpoznawał swoich dawnych wychowanków harcerzy.

Wspólnym śpiewem  „Na pożegnanie wszyscy razem: czuj czuj czuwaj!” i życzeniem wspaniałych wakacji pożegnaliśmy naszych druhów.

                                                                                                                                  Urszula Oettingen

 

/MGCKiT

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech