Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Wieczór Seniora, to cykl wydarzeń kulturalnych skierowanych dla „bardziej dorosłych” mieszkańców naszej gminy. W niedzielny wieczór 11 czerwca odbył się pierwszy koncert z tego cyklu.

Mieliśmy przyjemność gościć artystę Wiktora Kowalskiego - studenta Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który nie tylko śpiewa, ale również komponuje i maluje obrazy. Dwa z nich mogliśmy podziwiać podczas koncertu. Koncert muzyki operowej rozpoczęła prowadząca Aleksandra Hejda, która, swoim pięknym głosem, wprowadzała słuchających w wyjątkowy nastrój utworów, opowiadając o genezie ich powstania lub przytaczając ciekawostki o autorze.

Cały koncert zrobił na widzach ogromne wrażenie, czego dowodem była podniosła atmosfera i liczne brawa po każdym wystąpieniu artystów. Nie obyło się również bez bisów i podziękowań zarówno ze strony wykonawców jak gospodarzy.

W imieniu władz samorządowych podziękowania za piękny koncert złożył Dariusz Skiba Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Marcin Sikorski Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie. Jesteśmy przekonani, że wieczór z muzyką operową na długo pozostanie w pamięci słuchaczy, którzy na pewno jeszcze nie raz skorzystają z okazji obcowania z tego rodzaju sztuką.

/MGCKiT

Obrazy: fot. Wiktor Kowalski

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech