Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W dniu 29 maja bieżącego roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łącznej odbyła się uroczystość, na której zostały podpisane pre-umowy dotyczące wyboru wniosków na dofinansowanie w ramach działania 7.4 „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

W uroczystości uczestniczyli włodarze, których projekty zostały wybrane do wsparcia, między innymi również Burmistrz MiG Bodzentyn Pan Dariusz Skiba. W listopadzie 2016 roku zakończył się nabór wniosków, który był podzielony na trzy różne konkursy. Pierwszy konkurs związany był z obszarami wiejskimi, które mają najgorszy dostęp do usług publicznych, a w szczególności w zakresie infrastruktury przedszkolnej oraz zwiększania dostępu do edukacji podstawowej. Drugi konkurs adresowany był do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego z terenu całego województwa, natomiast trzeci skierowany był dla obszarów funkcjonalnych miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze, tj. Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski i Skarżysko Kamienna. Do wszystkich trzech konkursów zostały zgłoszone 84 projekty z czego po ocenie formalnej i merytorycznej Zarząd Wojewódzki wytypował 71 projektów do dofinansowania, z czego 31 dotyczyło obszarów wiejskich o najgorszym dostępie do usług. Projekty związane były z rozbudową i modernizacją infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej.

Wniosek złożony przez Gminę Bodzentyn pn. „Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn” znalazł się na pierwszym miejscu. Dotyczył on modernizacji budynków – malowania wnętrz, lakierowania i cyklinowania parkietów, wymiana wykładzin z tworzyw sztucznych, wymiana stolarki drzwiowej, wymiana barier natryskowych i umywalkowych, ale także zakupienia nowych sprzętów elektronicznych w tym komputerów, monitorów, projektorów multimedialnych, podłóg interaktywnych, pomocy naukowych, sprzętu nagłaśniającego oraz wiele innych. Wszystko to będzie realizowanie w 3 placówkach szkolnych:

  1. w Zespole Szkół we Wzdole Rządowym, Stara Wieś 28,
  2. w Budynku Gimnazjum w Bodzentynie, ul. Wolności 4,
  3. w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Bodzentynie, Rynek Górny 11.

Wartość całego projektu szacunkowo będzie wynosiła 800 tys. zł (795.221,01 zł), z czego prawie 600 tys. zł  (75% to dofinansowanie unijne).

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech