Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W całym kraju 3 maja odbywały się Msze Święte w intencji ojczyzny, apele pamięci i barwne parady. Również w naszej Gminie obchodzono 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki na Rynku Górnym przed budynkiem Straży Pożarnej. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Bodzentyn, władze samorządowego, poczty sztandarowe, harcerze, zaproszeni gości oraz mieszkańcy, wspólnie przemaszerowali do kościoła parafialnego.

W drugiej części obchodów, które odbywały się w sali Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Skiba wraz z Dyrektorem MGCKiT Marcinem Sikorskim przywitali wszystkich zebranych. W swym przemówieniu Burmistrz podkreślił rolę i znaczenie symboli państwa Polskiego, a także w szczególny sposób przywitał harcerzy, wyrażając radość, iż tak wielu młodych ludzi angażuje się w ważne święta państwowe.

Kolejnymi punktami programu był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej składający się z pieśni patriotycznych, który rozpoczął się od Hymnu Państwowego, a także wręczenie dyplomów najmłodszym członkom orkiestry za debiuty.

Na zakończenie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bodzentynie przygotowali Akademie.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech