Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W zeszły piątek w Domu Seniora przy ul. Świętego Ducha w Bodzentynie zaprezentowano najnowszy album Fundacji Świętokrzyskiej „Góry Historii” pt. „Świętokrzyskie widoki”.

Przedstawiciel Fundacji – Wojciech Kalwat, opowiedział o najnowszym projekcie, a także zaprezentował zebrane materiały w postaci fotografii ukazujących region świętokrzyski sprzed kilkudziesięciu lat, w tym  z okolic Bodzentyna. Przedstawiane fotografie niejednokrotnie były unikatowe, a największa ich zaletą był fakt, że do tej pory nigdzie wcześniej nie były publikowane.

W spotkaniu oprócz mieszkańców, wzięli udział również przedstawiciele władz samorządowych: Sekretarz Miasta i Gminy Bodzentyn - Wojciech Furmanek, Radni:  Jolanta Moskwa, Jan Zygadlewicz i Dariusz Świetlik, który przyczynił się do organizacji tego wydarzenia razem z ks. Leszkiem Sikorskim.

Zainteresowani widzowie obejrzeli również najnowszą produkcję filmową pt. „Drzwi Świętego Wojciecha”, która przeniosła ich w zupełnie inny wymiar historii.

Album „Świętokrzyskie widoki” to podróż do innej epoki prezentujący miejsca i ludzi z wielu wyjątkowych miejsc, nie tylko Bodzentyna, ale całego regionu świętokrzyskiego.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech