Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W dniu 10.12.2016 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się VI Mikołajkowy Turniej Karate Świętokrzyskiego Klubu Karate Kyokusin.
Turniej ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży z całego województwa świętokrzyskiego.
Za młodzieżą na turniej przybyli też przedstawiciele władz województwa, powiatu i gmin naszego regionu. Gminę Bodzentyn reprezentował Burmistrz Dariusz Skiba, a w turnieju gminę reprezentowała z ogromnym powodzeniem sekcja ze Śniadki w składzie: Julia Kucharczyk, Maciej Kucharczyk,Dawid Mróz, Rafał Mróz, Artur Wójcik, Jakub Kuropatwa, Mikołaj Piesak i Babiarz Konrad. Opiekunem sekcji karate jest senpai Marcin Łasisz. Dzięki dużemu zaangażowaniu naszego nauczyciela walk karate Marcina sekcja ze Śniadki zdobywa na turniejach zawsze wysokie noty czego dowodem jest zdobywane podium.
   Ciężka praca na treningach daje naszej młodzieży ogromną satysfakcję, uczy ich dyscypliny, samozaparcia i wytrwałości w dążeniu do celu oraz pokonywania różnych barier nie tylko w zawodach sportowych, uczy ich też pokory i skromności jak również współpracy między sobą. Dowodem tego jest zajęcie II miejsca wśród bardzo dużej konkurencji, bo samych uczestników było 350 z 15 sekcji. A wśród nich z małej miejscowości, ale wielkiej duchem "MY" czyli sekcja Śniadka.
   Przy okazji nadmieniamy, że to nie jedyne miejsce na podium zajęte przez naszą młodzież. Jak wcześniej wspomniałyśmy młodzież ze Śniadki zdobyła: III miejsce na turnieju w Sukowie, II miejsce w V Mikołajkowym Turnieju w WDK w Kielcach, II miejsce na turnieju z okazji Dnia Dziecka w Daleszycach a na turnieju ogólnopolskim o Puchar Burmistrza Sandomierza w walkach w kat. wagowej powyżej 50 kg. Dawid Mróz zajął III miejsce.
   Nasza sekcja karate przedstawiła też kilka pokazów które były przyjęte z ogromnym aplauzem przez publiczność między innymi podczas zawodów Auto Mobil Klubu na Miedzianej Górze, warto podkreślić że największym uznaniem publiczności cieszą się pokazy walk reżyserowanych.
   Pomimo tak licznych sukcesów nasza młodzież nie obnosi się dumą, ale jak nakazują zasady karate zachowuje skromność.
   Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej miejscowości i życzymy dalszych sukcesów.
 
/Aneta Mróz, Anna Wójcik

 

/Fot. Archiwum prywatne

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech