Będzie można honorowo oddać krew. Starostwo Powiatowe w Kielcach wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje 13 października zbiórkę tego bezcennego leku. W godzinach od 8 do 12 przed budynkiem starostwa stanie krwiobus - mobilny punkt poboru krwi. Liczymy na wsparcie krwiodawców.

Krew potrzebna jest każdego dnia. To bezcenny dar, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi, a którego nie można kupić ani wyprodukować. Może go ofiarować tylko człowiek – Honorowy Dawca Krwi. Pomoc krwiodawców jest stale potrzebna.

Najbliższa okazja, by oddać krew będzie już 13 października. Tego dnia przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kielcach stanie ambulans RCKiK, w którym będzie można oddać krew w godzinach 8-12.

Zachęcamy do udziału w akcji honorowego dawstwa krwi szczególnie pracowników kieleckiego starostwa, ale liczymy na włączenie się w naszą zbiórkę krwi wszystkich chętnych, którzy mogą podzielić się tym bezcennym darem.

Głęboko wierzymy w Waszą gotowość do pomocy innym i zaangażowanie w tak ważną sprawę, jak ratowanie życia poprzez honorowe oddawanie krwi.

 

Kto może oddać krew?

Osoby, które mają od 18 do 65 lat, cieszą się dobrym zdrowiem i ważą co najmniej 50 kilogramów.

Krew można być pobierana nie częściej niż 6 razy w roku od mężczyzn i nie częściej niż 4 razy w roku od kobiet , przy czym przerwa pomiędzy kolejnymi donacjami nie może być krótsza niż 8 tygodni.

 

Szczegółowe informacje o tym, kto może zostać dawcą dostępne są na stronie https://www.rckik-kielce.com.pl/

Serdecznie zapraszamy w piątek, 13 października na akcję honorowego dawstwa krwi przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kielcach.

 

KRWIODAWCY! LICZYMY NA WASZĄ OBECNOŚĆ!!!

 

projekty rckik i starostwo page 001

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA