Spektakl słowno-muzyczny pt. „Nigdy więcej” odbędzie się w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie w piątek 6 października 2023 roku o godzinie 18.00. Jest on organizowany w związku z upamiętnieniem ofiar w 80. rocznicę pacyfikacji Michniowa dokonanej przez Niemców w czasie II wojny światowej.

W 1943 roku niemieckie siły policyjne w wyjątkowo okrutny sposób spacyfikowały wieś Michniów, zabijając 12 i 13 lipca aż 204 mieszkańców. Z biegiem lat Michniów stał się centrum pamięci i symbolem męczeństwa mieszkańców polskich wsi.

W roku przypadającym na 80. rocznicę tych wydarzeń, pragniemy zaprosić Państwa na wyjątkowe widowisko o znamiennej nazwie „Nigdy więcej”. Jest to spektakl słowno-muzyczny poświęcony ofiarom pacyfikacji Michniowa i innym ofiarom II wojny światowej, którego premiera będzie miała miejsce na terenie Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich.

Zachowanie pamięci o przeszłości, szczególnie tej, która dotyczy naszego najbliższego otoczenia, ma szczególne znaczenie, dlatego zachęcamy do wspólnego jej upamiętnienia.

Scenariusz i reżyseria: Leszek Zduń
Muzyka: Rafał Odrobina
Aktorzy: Agata Klimczak-Kołakowska, Magdalena Gleba, Leszek Zduń, Kwartet Floridus

Organizator: Fundacja Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych „Kaganek”
Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach, Muzeum Wsi Kieleckiej, Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich, Teatr Klasyki Polskiej

 

Spektakl Nigdy wicej

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA