Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniu 12 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku czytana była najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Utwór powstał w latach 1886-1887 i podejmuje tematykę Powstania Styczniowego, którego 160 rocznicę obchodzono w tym roku. Należy do klasycznych przykładów polskiej powieści realistycznej. Napisana barwnym językiem i zawierająca patriotyczne przesłanie książka cieszyła się dużą popularnością wśród wielu pokoleń czytelników.  W naszej szkole lekturę „Nad Niemnem” czytali uczniowie starszych klas.

Magdalena Skrzeczyna

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech