W dniu 22 września br. społeczność szkolna w Psarach przygotowała wspaniałą uroczystość poświęconą pamięci swojego patrona – Stefana Żeromskiego. Podczas wydarzenia obecni byli zaproszeni goście m.in. Poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bodzentynie Teresa Bzymek, wizytator z Kuratorium Oświaty w Kielcach, Radni Rady Miejskiej, Sołtysi, nauczyciele oraz rodzice uczniów.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego Barbara Świetlik złożyła podziękowania Poseł Agacie Wojtyszek, Burmistrzowi Dariuszowi Skibie, Przewodniczącej Rady Teresie Bzymek oraz wszystkim, który przyczynili się do budowy nowej sali gimnastycznej.

Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pamiątkową tablicą Stefana Żeromskiego w Szkole Podstawowej w Psarach. Następnie odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie przedstawili życie oraz twórczość patrona. Głównym punktem wydarzenia było ślubowanie klas pierwszych. Do społeczności szkolnej wkroczyło dziewięciu nowych uczniów. Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka,  które wzbudza wiele emocji. Każde z nich z niecierpliwością czeka codziennie na spotkanie ze szkołą, przyjaciółmi oraz z nowymi przygodami.

Przedstawiciele Samorządu Miasta i Gminy Bodzentyn wręczyli pierwszoklasistom drobne upominki oraz złożyli gratulacje i życzenia.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA