Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Remont drogi w małej miejscowości może przynieść wiele korzyści. Poprawa infrastruktury drogowej może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa, wygody podróżowania, łatwiejszego dostępu, podniesienia wartości nieruchomości, czy nawet atrakcyjności miejsca. Budowy dróg to także inwestycja w rozwój gospodarczy i turystykę. Wyremontowane stare odcinki dróg przyczyniają się do zmniejszenia wypadków i uszkodzeń pojazdów, co ma pozytywny wpływ na koszty związane z naprawami.

Jednym z priorytetowych działań Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusza Skiby jest właśnie polepszanie infrastruktury drogowej w gminie Bodzentyn. Dlatego też Burmistrz podpisał umowę z firmą Rafał Ślusarski Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno – Inżynierskie „PROSTA PROJEKT” na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi powiatowej nr 1411T wraz z budową ciągu pieszo – rowerowego w msc. Wola Szczygiełkowa – Celiny – Bodzentyn.

Blisko 8 kilometrowy odcinek drogi powiatowej zostanie zaprojektowany najpóźniej do połowy roku 2025. Łączny koszt wykonania projektu nowej nawierzchni z ciągiem pieszo-rowerowym  to 896 670,00 zł brutto.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech