Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W ostatnich miesiącach KGiGW Śniadka nie próżnowało.

W maju nasze Koło jako jedyne w gminie przystąpiło do konkursu pn. „Inicjatywa Miesiąca”. Mieszkańcy Śniadki wzorem wielowiekowej tradycji zbierali się przy krzyżach i figurach, aby śpiewać najpiękniejsze pieśni Maryi, tak jak czynili to nasi przodkowie. Jesteśmy im to winni, aby dziedzictwo naszej wiary zostało zachowane.

W niedzielę 11 czerwca w ramach gminnego projektu „Z kulturą zawsze po drodze” wybraliśmy się do Teatru TeTaTeT w Kielcach. Był to wyjazd grupowy (30 osób) na spektakl „Teściowe wiecznie żywe”. Już sam tytuł sugeruje, że komedia ubawiła widzów.

Na spotkaniach Koła w czerwcu przygotowaliśmy „Kusoki u Frankowy”, scenkę noszącą elementy kabaretu. W niedzielę 9 lipca na Pikniku Rodzinnym pod hasłem: „Bezpiecznie z KGW w Bodzentynie” nasze „Kusoki…” rozbawiły publiczność, a gromkie brawa świadczyły, że występ się podobał.

Nasze Koło w lipcu wyszło poza domowe opłotki. Pani Lidka Głuszek została zgłoszona przez WDK w Kielcach do prezentowania regionu na Festiwalu Folklorystycznym w Bukowinie Tatrzańskiej w konkursie ogólnopolskim „Sabałowe Bajania”. „Godka” pani Lidii pt. „Piersy roz w Wierzbniku” została wysoko oceniona za czystość gwary, poprawną dykcję i ogólny wyraz artystyczny, co przyniosło drugie miejsce wśród wszystkich zaprezentowanych „godek”.

W dniu 20 lipca przeżyliśmy wspaniałą wycieczkę do Lublina dzięki pieniądzom z Funduszu ARiMR w Kielcach. To był naprawdę udany wyjazd. Zwiedziliśmy miasto, które w historii miało i ma ogromne znaczenie. Pani przewodnik zaimponowała nam erudycją i poczuciem humoru.

Dodać trzeba, że przedstawicielki Koła uczestniczyły w imprezach i uroczystościach:

- „Budzenie Sienkiewki”,

- 80 rocznica Pacyfikacji Mieszkańców Gminy Bodzentyn,

- Gminne Obchody 20-lecia nadania Honorowego Obywatelstwa Bodzentyna św. Janowi Pawłowi.

Udział we wszystkich uroczystościach i inicjatywach przyniosły radość i satysfakcję, że wspólnie można wiele zdziałać.

KGiGW Śniadka

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech