Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego realizuje projekt Building Bridges – Civic Capital in Local Communities, finansowany ze środków programu Komisji Europejskiej CERV „Obywatele, równość, prawa i wartości” na lata 2021–2027. Program zapewnia finansowanie działań mających na celu ochronę i promowanie praw i wartości zapisanych w traktatach UE i w Karcie praw podstawowych, w szczególności poprzez wspieranie organizacji społeczeństwa obywatelskiego (CSO), działających na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Trzyletni projekt, realizowany przez Fundację i zaplanowane w nim obszary działania, wynikają bezpośrednio z ram tematycznych programu CERV. Grupę docelową stanowią dla nas przede wszystkim organizacje społeczeństwa obywatelskiego, działające na terenach wiejskich i w wiejsko-miejskich do 50 tys. mieszkańców.
 
Projekt realizowany jest poprzez dwie duże ścieżki – wsparcia finansowego na projekty własne oraz programu szkoleniowo-rozwojowego dla organizacji pozarządowych. Najistotniejszą grupę docelową stanowią dla nas organizacje działające w oddaleniu od dużych ośrodków miejskich oraz na terenie gmin miejskich i miejsko-wiejskich do 50 tysięcy mieszkańców. Wierzymy, że zachęcanie przedstawicieli organizacji społecznych do udziału w szkoleniach wzmacniających kompetencje m.in. w zakresie pozyskiwania środków na działalność, zarządzania projektem i organizacją oraz umożliwienie uzyskania środków na projekty własne, pozwoli pozostawić po sobie trwałe efekty i przyczynić się do rozwoju trzeciego sektora w Polsce.
 
Najbliższe działania zaplanowane w projekcie:
1) Naboru wniosków do konkursów dotacyjnych – na granty interwencyjne (kwoty od 3 000 do 8 000 euro) oraz granty duże (20 001 – 60 000 euro)
2) Pakiet szkoleń dla organizacji zaplanowanych czerwiec i lipiec bieżącego roku m.in. w zakresie pisania wniosków, planowania własnych działań, zarządzania projektem
3) Kongres Współpracy Lokalnej, organizowany w dn. 19-20 września br. w Warszawie, do udziału w którym zaprosimy przedstawicieli organizacji społeczeństwa obywatelskiego z całej Polski oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, współpracujących z organizacjami.
 
Zespół projektu Building Bridges – Civic Capital in Local Communities
 
post FB Krajowy Kongres Wsppracy Lokalnej
 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech