W słoneczne, niedzielne popołudnie 9 lipca br. na placu „małej targowicy” w Bodzentynie zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego dnia odbył się po raz pierwszy Piknik rodzinny- bezpiecznie z KGW, któremu przyświecała idea szerzenia bezpieczeństwa. Bogaty program pikniku sprawił, że plac wypełnił się tłumem ludzi.

Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Kół Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Gminy Bodzentyn mieszkańcy oraz turyści mogli cieszyć się wspólnie spędzonym czasem, jak również licznymi atrakcjami, które zostały dla nich przygotowane.

Nasze zaradne gospodynie: KGW „Celinianki, KGW „Katarzynianki”, KGW „Psarzaneczki, KGW w Ściegni, KGW Siekierno jak zawsze stanęły na wysokości zadania, a pyszne dania z grilla, tradycyjny żurek, pierogi, chleb ze smalcem oraz inne regionalne potrawy rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Na uczestników czekała również słodka niespodzianka- fontanna z czekoladą przygotowana przez KGW „Psarzaneczki”. Również harcerze z Gminy Bodzentyn mieli swoje stoisko, na którym serwowali przepyszny popcorn.

Na scenie swój dorobek artystyczny zaprezentowały KGW „Celinianki”, KGW „Psarzaneczki”, KGW Śniadka z obrzędem „Kusoki u Frankowy”, KGW Ściegnia oraz Zespół Pieśni i Tańca Leśnianie. Mogliśmy również podziwiać stoisko z rękodziełem przygotowane przez KGiGW w Śniadce.

Nie mogło również zabraknąć występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Bodzentyn, która zaprezentowała kilka utworów ze swojego bogatego repertuaru.

Podczas wydarzenia prelekcję na temat bezpieczeństwa wygłosił Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Kielcach starszy szeregowy Dawid Graba. Przekazane informacje bez wątpienia wzbogaciły wiedzę mieszkańców Miasta i Gminy Bodzentyn w zakresie bezpieczeństwa.

Na scenie pojawił się również Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Pan Dariusz Skiba, który podziękował wszystkim KGW z naszej gminy za współorganizację wydarzenia. Następnie życzył zgromadzonym wspaniałej zabawy.

W wydarzeniu uczestniczyli również Senator Krzysztof Słoń, Radni Powiatu Kieleckiego- Andrzej Michalski oraz Józef Szczepańczyk.

Tego dnia przygotowano też liczne atrakcje dla dzieci, które towarzyszyły nam, aż do późnych godzin wieczornych. Animatorzy oraz pluszowi przyjaciele zachęcali do wspólnych gier i zabaw. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, zaplatanie warkoczyków, tatuaże oraz bańki mydlane. Dziękujemy Jump Floor za przygotowane atrakcje, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Jedną z bardziej widowiskowych części wydarzenia przygotowali Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie. Przeprowadzili pokaz sprawności i ratownictwa drogowego- cięcia samochodowego wraku i uwalniania rannych. Każda czynność przeprowadzana przez druhów była na bieżąco omawiana przez Druha Białka.

Podczas wydarzenia odbyła się zbiórka charytatywna dla Hospicjum Świętego Brata Alberta w Busku-Zdroju. Wolontariusze Karolina Biskup, Hubert Biskup, Gabriela Mendak, Grzegorz Nawrot, Patryk Wójcik, Kacper Warszawa, Nikola Mrozik, Aleksandra Lodzińska ze Szkoły Podstawowej w Psarach Starej Wsi, Szymon Milanowski i Gabriela Milanowska ze Szkoły Podstawowej w Leśnej oraz Dominika Sokół i Maria Stefańczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bodzentynie pod opieką Marty Dudek-Sokół, Jerzego Wójcickiego, Elżbiety Stefańczyk i Anny Góreckiej zebrali 1861,53 zł. Na scenie Dyrektor Hospicjum Pan Jarosław Zatorski, odbierając pieniądze od wolontariuszy, podziękował Panu Dariuszowi Skibie, Burmistrzowi Bodzentyna, za zaproszenie i pomoc. W ramach podziękowania zaprosił wszystkich do obejrzenia tańca nowoczesnego w wykonaniu swojej wnuczki, Hani Szumańskiej, oraz piosenek w wykonaniu swojej córki, Agatki Zatorskiej. Dyrektor przekazał Burmistrzowi pamiątkę w postaci albumu o Busku-Zdroju.

Część artystyczną zakończył występ Wiktorii Świetlik, która tańczy od 10 roku życia. Oprócz wielu osiągnięć na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym, ma na swoim koncie wiele odbytych warsztatów, festiwali tanecznych i pokazów na scenie koncertowej. W tym sezonie mogliście ją zobaczyć na scenie wielu polskich miast wraz z Sara Panero Ladies Team Poland. Od 2 lat jest instruktorką w jednej z łódzkich szkół tanecznych, zaprasza na swoje zajęcia tancerki i tancerzy niezależnie od wieku, zaraża pasją każdego i przekonuje, że zawsze można zacząć spełniać swoje taneczne marzenia, dzięki temu integruje poprzez taniec wiele kobiet i odkrywa w nich piękno ruchu, którego wcześniej nie znały!

Od godziny 19:00 do wspólnej zabawy zachęcał DJ Piotr, który przy doskonałej muzyce bawił gości do późnych godzin wieczornych.

Podczas wydarzenia swoje stoiska zaprezentowała Komenda Miejska Policji w Kielcach oraz kielecki oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego .

Wydarzenie sfinansowane zostało ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości dla jednostek sektora finansów publicznych na 2023.

Gorąco dziękujemy również Bibliotece im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji pikniku.

Ministerstwo Sprawiedliwoci logo 2022 Bez nazwy

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA