Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Świętojanki znane również jako Noc Kupały to wyjątkowy czas, który łączy ludzi z naturą, tradycją i duchem wspólnoty. To okazja do celebrowania lata, radości, obfitości i magii. Święto wywodzi się z dawnych wierzeń i obrzędów pogańskich, związanych z kultem natury i odrodzeniem.

Wyjątkowe wydarzenie odbyło się w dniu 24 czerwca br. o godzinie 15.00 na deptaku nad rzeką Psarką. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Bodzentynie i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bodzentynie przygotowały piękne przedstawienie artystyczne, podczas którego mieszkańcy naszej gminy mogli zobaczyć tradycyjne wicie wianków oraz posłuchać tradycyjnych piosenek i muzyki w wykonaniu Kapeli z Górna. Wszystkie występujące panie ubrały się w długie białe sukienki przyozdobione żywymi gałązkami drzew. Występującym najwięcej uroku dodawały duże wianki na głowach, wykonane głównie z polnych kwiatów. Całość występu odbywała się w malowniczej scenerii drzew nad przepływającą przez Bodzentyn rzeką Psarką.

Podczas wydarzenia można było zasmakować również tradycyjnych potraw przygotowanych przez organizatorów.

Organizatorami wydarzenia byli: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bodzentynie, Koło Gospodyń Wiejskich w Bodzentynie oraz Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie.

 

 

Fot. eBodzentyn.pl

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech