Zespoły folklorystyczne są niezwykle ważnym elementem dziedzictwa kulturowego. Występy zespołów folklorystycznych są pełne energii i radości, a ich repertuar obejmuje różnorodne tańce, melodie i piosenki, które opowiadają historię i obyczaje danego regionu. Można w nich zobaczyć tradycyjne instrumenty muzyczne, takie jak skrzypce, akordeon, tamburyn czy bęben. Zespoły folklorystyczne biorąc udział w przeglądach i różnego rodzaju konkursach promują unikalne dziedzictwo kulturowe swojego regionu i budują mosty między różnymi społecznościami.

Już, za nieco ponad miesiąc odbędzie się Finał Powiatowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych i Solistów w Chmielniku. W Parku Miejskim w Chmielniku, 6 sierpnia br. będziemy mogli obejrzeć i posłuchać wspaniałych występów zespołów, które zakwalifikowały się do finału podczas Eliminacji do Powiatowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych i Solistów w Ciekotach.

Warto podkreślić, że wśród nominowanych znalazły się zespoły oraz soliści z terenu gminy Bodzentyn t.j.

  • Zespół Pieśni i Tańca Wilkowianie.
  • Zespół Dąbrowa,
  • Zespół Wolanie Spod Łysicy,
  • Zdzisław Klusek.

Jesteśmy przekonani, że występy w Chmielniku będą równie wspaniałe, jak wystąpienia w Ciekotach. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zespołom oraz solistom reprezentującym Gminę Bodzentyn.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kielcach

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA