W dniu 20 czerwca br. Marek Jońca, członek Zarządu Województwa odwiedził przedszkolaków z Gmin Bodzentyn, którzy brali udział i znaleźli się w gronie laureatów konkursu plastycznego pn. ,,Poszukiwacz wiosny”. Organizatorem konkursu był Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. Konkurs polegał na wykonaniu przez dzieci indywidualnej pracy plastycznej, która miała przedstawiać oznaki nadejścia wiosny, zaobserwowane przez przedszkolaków w terenie. Bardzo ważne było, aby wykonanie prac konkursowych zostało poprzedzone wycieczką w teren. Zadaniem opiekuna było zrobienie dziecku 3 zdjęć przedstawiających jego działania i dołączenie ich do pracy.
Wśród laureatów konkursu znalazła się Julia Domańska, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bodzentynie.
Nagrodami dla przedszkoli, które wzięły udział w edukacyjnym przedsięwzięciu były sadzonki kolorowych, miododajnych krzewów ozdobnych. Podczas wspólnego uroczystego sadzenia krzewów obecni byli także przedstawiciele samorządu Miasta i Gminy Bodzentyn tj. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba oraz Sekretarz Miasta i Gminy Bodzentyn Wojciech Furmanek.
Oprócz miododajnych krzewów i dyplomów przedszkolaki otrzymały także gry edukacyjne.
Sadzenie drzew i krzewów miododajnych jest ważnym krokiem w ochronie naszej przyrody i zapewnieniu pożywienia dla pszczół i innych owadów zapylających. Drzewa i krzewy miododajne są nie tylko piękne, ale również odgrywają istotną rolę w utrzymaniu ekosystemu.
Sadzenie drzew to inwestycja w przyszłość. Odpowiednio wybrane gatunki drzew i krzewów miododajnych mogą dostarczać pożywienia dla pszczół przez wiele lat. Kwiaty tych roślin pełne nektaru i pyłku są atrakcyjne dla owadów, które z kolei zapylają inne rośliny w okolicy. To proces niezwykle istotny dla zachowania różnorodności biologicznej i utrzymania zdrowego ekosystemu.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA