"Podróże są najpotężniejszym narzędziem edukacji,

które pozwala nam zanurzyć się w różnorodności kultur,

otworzyć nasze umysły i odkrywać piękno naszego globu."

- Mark Twain

W ramach realizacji zadania publicznego pt. ,,Wycieczka kulturoznawcza’’ finansowanego przez Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn, mieszkańcy Celin i Podgórza udali się do Krynicy-Zdrój, aby poznać atrakcje, historię i kulturę tego regionu.

Wycieczka odbyła się w dniu 10 czerwca 2023r. Wyjazd został zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Celinianki” oraz Stowarzyszenie „Miejska Góra”. W wycieczce wzięła udział liczna grupa mieszkańców (54 osoby). Trasę zaczęliśmy od zwiedzania Krynicy-Zdrój. Razem z Panią przewodnik - ,,Baba z gór’’ zwiedziliśmy miasto, poznaliśmy jego historię i atrakcje. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Jaworzyna Krynicka, na którą wjechaliśmy najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką gondolową w Polsce. Dużą atrakcją była też kolej linowa na Górę Parkową, Muzeum Nikifora, Muzeum Zabawek BAJKA. Uczestnicy wycieczki mogli skosztować znakomitych wód leczniczych i  posłuchać Orkiestry Zdrojowej.

W imieniu organizatorów oraz mieszkańców Celin i Podgórza serdecznie dziękuję Burmistrzowi Miasta i Gminy Bodzentyn Dariuszowi Skibie za udzielenie dotacji na wycieczkę kulturoznawczą do Krynicy–Zdrój.

Wyjazd ten ubogacił nasz czas w miłe spotkania, ciekawe rozmowy oraz cenną wiedzę. Był to dzień pełen wrażeń i emocji, dzień, który na pewno będziemy długo wspominać.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki.

Bzymek Teresa

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA