Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W obliczu wojny i trudnej sytuacji, jaką przeżywa Ukraina, pomoc obywatelom tego kraju staje się niezwykle istotna. Konflikt zbrojny, który trwa od pewnego czasu, przyniósł ogromne cierpienie i straty dla mieszkańców Ukrainy. W takiej sytuacji istnieje wiele sposobów, w jakie nasza społeczność i poszczególne państwa mogą udzielić wsparcia.
 
Niezwykle ważna jest pomoc humanitarna. Obywatele Ukrainy potrzebują żywności, wody pitnej, lekarstw i środków higieny osobistej. Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz zwrócił się do świętokrzyskich samorządów z apelem o wsparcie i przekazanie asortymentu, który w obecnej ciężkiej sytuacji jest najbardziej potrzebny.
 
Akcja ma na celu przede wszystkim wsparcie Ukrainy w walce ze skutkami katastrofy ekologicznej i humanitarnej spowodowanej wysadzeniem zapory Kachowskiej Elektrowni Wodnej na rzece Dniepr. W akcje pomocy oprócz Gminy Bodzentyn, reprezentowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusza Skibę, zaangażowało się 9 innych gmin oraz 7 jednostek OSP z województwa świętokrzyskiego.
 
Dzięki wspólnym wysiłkom do Ukrainy trafi między innymi autobus na 77 miejsc, pompy do wody, kamizelki ratunkowe, wodery, węże strażackie, specjalistyczne sorbenty, skafander do pracy w wodzie, a także artykuły spożywcze i woda do picia.
 
W trudnych czasach, jakie obecnie przeżywa Ukraina, współczucie, solidarność i pomoc są niezwykle ważne. Każdy gest wsparcia, niezależnie od tego, czy jest to pomoc humanitarna, azyl dla uchodźców czy wsparcie finansowe, ma ogromne znaczenie dla obywateli Ukrainy. Wspólne działania mogą przynieść ulgę i nadzieję w obliczu wojny, a także zainspirować innych do podjęcia działania.
 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech