Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

,,Książka to ogród, który można włożyć do kieszeni’’, pod takim hasłem rozpoczął się w tym roku XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

W ramach tej akcji 06.06.23 r. przedszkole w Św. Katarzynie odwiedził Pan Burmistrz Dariusz Skiba. Przedszkolaki bardzo ciepło i miło powitały niecodziennego gościa. Pan Burmistrz przeprowadził z dziećmi krótką pogadankę na temat książek, a następnie przeczytał baśń ,,O siedmiu krukach’’. Dzieci w ciszy i skupieniu przeniosły się do krainy fantazji i przygód niezwykłych bohaterów, o których później bardzo chętnie opowiadały. Na zakończenie spotkania mali słuchacze wręczyli  gościowi własnoręcznie wykonaną książkę oraz podziękowanie. Za piękne czytanie przedszkolaki nagrodziły Pana Burmistrza gromkimi brawami i zaprosiły na następny rok. Spotkanie przebiegało w miłej, radosnej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Dzięki takim magicznym chwilom w kontakcie z książką możemy rozbudzać dziecięcą wyobraźnię, kształtować właściwe postawy i wskazywać wartości, którymi należy kierować się w życiu.

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi za wizytę i promowanie czytelnictwa wśród dzieci od najmłodszych lat.

Jadwiga Mazur

 

 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech