Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W niedzielne popołudnie, 11 grudnia w klasztorze na Świętym Krzyżu odbył się piękny i wzruszający koncert Bożonarodzeniowy. W wydarzeniu uczestniczyli licznie przybyli goście, ambasador wydarzenia Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik oraz przedstawicieli okolicznych gmin w tym Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba i Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie.

Charytatywny koncert rozpoczął się po uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przez Księdza Biskupa Andrzeja Kaletę. Uczestnicy mogli zobaczyć przepiękny występ śpiewaczki, sopranistki Renaty Drozd oraz czterech tenorów z ukraińskiego zespołu LEONVOCI ze Lwowa Wokaliści śpiewem kolędy i świątecznych pieśni wprowadzili publiczność we wspaniały i podniosły klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas koncertu zbierane były datki na leczenie chorego na nowotwór Kacpra Kowalskiego. W wieku 18 lat u mieszkańca Bielin zdiagnozowano chorobę nowotworową. Kacper kilka miesięcy przebywał w warszawskim szpitalu, gdzie przeszedł szereg zabiegów i radioterapię. Obecnie przebywa w domu, jednak wymaga ciągłej opieki i rehabilitacji.

Wydarzenie zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie Inicjatywa Świętokrzyska Renata Janik w partnerstwie z czterema gminami: Bieliny, Łagów, Nowa Słupia i Bodzentyn oraz Fundacją im. Stefana Artwińskiego.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech