W piątek, 25 listopada 2022 roku o godzinie 16.00 na Sali Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie odbyła się zabawa Andrzejkowa, której organizatorem był Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Pięknie ubrane kobiety oraz elegancko wyglądający mężczyźni przybyli na salę, aby dobrze się bawić. W imprezie uczestniczyło około 70 osób, wśród nich byli także goście, którzy nie należą do stowarzyszenia, a w odpowiedzi na zaproszenie chcieli wraz z jego członkami spędzić miło czas. Dużym zaszczytem było gościć Poseł na Sejm RP Panią Agatę Wojtyszek, Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Pana Dariusza Skibę wraz z małżonką, Dyrektora Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie Pana Marcina Sikorskiego, Panią Profesor Urszulę Oettingen wraz z mężem.

Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich zebranych. Prof. Urszula Oettingen przypomniała tradycję organizowania andrzejek oraz wróżby i  zwyczaje związane z "Dniem św. Andrzeja" obchodzonym 29 listopada. Następnie Pani Zofia Szafraniec zarecytowała wiersz, a członkowie stowarzyszenia przedstawili humorystyczną scenkę związaną z obrzędami andrzejkowymi. Dalsza część zabawy przeniosła się na parkiet, gdzie wszyscy dali ponieść się muzyce przy zaproszonym specjalnie na tą okazję zespole.

Dzięki staraniom Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a zwłaszcza Pani Teresy Comber oraz Pani Beaty Gawlickiej – Piaseckiej, UTW pozyskał środki z Urzędu Miasta Bodzentyn na obchody Dnia Seniora, zabawę andrzejkową i spotkanie wigilijne - za co bodzentyńscy seniorzy serdecznie dziękują.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA