Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

11 listopada to symbol zwycięstwa Narodu Polskiego oraz silnej i trudnej walki o wolność. W tym wyjątkowym dla każdego Polaka dniu odbyły się Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Bodzentynie. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali pod mogiłę Nieznanego Żołnierza, gdzie złożono wiązanki i zapalono znicze pamięci.

Dalsza część uroczystości, w obecności przedstawicieli samorządu, gości, pocztów sztandarowych, orkiestry, harcerzy, społeczności szkolnych oraz licznej grupy mieszkańców odbyła się w budynku Biblioteki Publicznej w Bodzentynie. Uczestnicy mogli zobaczyć wyjątkowy występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Bodzentynie, która odegrała piękne pieśni patriotyczne. Warto nadmienić, że wspaniały program artystyczny zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Antoniego Wacińskiego w Bodzentynie pt. ,,Polska – Każdego dnia zachwyca mnie…”.

Organizatorzy wydarzenia - Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbył się uroczysty Marsz Niepodległości na Łysicę.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech