Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

#SzkołaPamięta 2022
"Szkoła pamięta” to akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Szkoła pamięta 2022” wykonując prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Prace te zostały zaprezentowane na gazetce Samorządu Uczniowskiego.
 
Opiekunowie SU
 
#SzkołaPamięta
26 października 2022 roku uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców udali się na miejscowy cmentarz pod pomnik poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej oraz grób patrona szkoły. Zapalili symboliczne znicze, złożyli hołd i wyrazili wdzięczność, za to, że mogą żyć w wolnym kraju. Po drodze zatrzymali się przy tablicach upamiętniających ważne wydarzenia historyczne i bohaterów wojennych.
Celem takich akcji jest uwrażliwiać młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy związani są z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
 
Wychowawcy klas I - III

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech