Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W październiku br. we wszystkich szkołach podstawowych z terenu Gminy Bodzentyn pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a co za tym idzie, zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka,  które wzbudza wiele emocji. Każde z nich z niecierpliwością czeka codziennie na spotkanie ze szkołą, przyjaciółmi oraz z nowymi przygodami.

Wszystkie wydarzenia zostały starannie przygotowane przez nauczycieli, rodziców i uczniów.
W każdej szkole odbyły się uroczyste akademie, w których uczestniczyli zaproszeni goście, wśród nich Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Andrzej Jarosiński, Sekretarz Miasta i Gminy Bodzentyn Wojciech Furmanek, a także rodzice. Ceremonie rozpoczęto od wprowadzenia sztandarów szkół i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny, po którym odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Dzieci zobowiązały się m.in. do pilnej nauki i dbania o dobre imię szkoły. Po ślubowaniu pasowania na uczniów dokonali dyrektorzy szkół. Od tego dnia uczniowie klas pierwszych oficjalnie zostali włączeni do społeczności szkolnych.  

We wszystkich szkołach podstawowych z terenu Gminy Bodzentyn naukę w klasach pierwszych rozpoczęło  105 uczniów. Przedstawiciele Samorządu Miasta i Gminy Bodzentyn złożyli pierwszoklasistom gratulacje oraz życzenia wielu sukcesów na ścieżce edukacji, rozwijania pasji, kreatywnych pomysłów i wielu radosnych chwil w szkolnych murach.

Ponadto w październiku Burmistrz spotkał się z wybitnie uzdolnionymi uczniami z Gminy Bodzentyn, którzy w ubiegłym roku szkolnym odnieśli wielkie sukcesy w nauce oraz sporcie. Burmistrz wręczył drużynom sportowym i ich trenerom puchary oraz podziękowania za godnie reprezentowanie Miasta i Gminy Bodzentyn. Natomiast laureatom i finalistom konkursów wojewódzkich w różnych dziedzinach nauki wręczył nagrody i listy gratulacyjne. Podziękowania otrzymali nauczyciele za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursów, a także rodzice za wzorowe wychowanie młodych ludzi.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech