Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W naszej szkole w Dniu Edukacji Narodowej było wesoło i radośnie. W  budynku B obchodzono go pod hasłem „Non scholae, sed vitae discimus” (nie dla szkoły się uczymy, lecz dla życia). Uczniowie klasy 4 a, wraz z wychowawczynią p. D. Surowiec oraz p.  B. Gajek - nauczycielką języka polskiego, przygotowali akademię w całości poświęconą wyjaśnieniu genezy święta, pracy nauczyciela oraz sylwetce patrona szkoły p. Antoniego Wacińskiego, którego postawa  może służyć za wzór kolejnym pokoleniom pedagogów. P. J. Szyda ubarwiła występ jesienną dekoracją oraz galerią karykatur naszych nauczycieli, wykonanych przez uczniów.

Sentymentalny nastrój recytowanych wierszy przeplatały żartobliwe akcenty. Każdy pracownik naszej szkoły został doceniony i obdarowany pamiątkowym pucharem oraz tytułem najlepiej oddającym charakter wykonywanej pracy. Stąd pojawili się Smakosze Roku, Strażniczki Domowego Ogniska i wielu innych.

Młodzi artyści zaprezentowali się ujmująco. Ich praca została doceniona przez grono pedagogiczne. Radosny nastrój podkreślały znane melodie. Jedną z nich zaprezentowała sama p. dyrektor B. Pożoga. Mistrzowsko zaśpiewała "Remedium" z repertuaru Maryli Rodowicz. Przewodnicząca SU - Maria Bartkiewicz złożyła Dyrekcji Szkoły oficjalne życzenia.

Zwieńczeniem podniosłego charakteru spotkania były Nagrody Dyrektora Szkoły wręczone przez p. dyrektor oraz p. burmistrza D. Skibę. W obecnym roku docenieni zostali: pp. A. Drabik, A. Mazurkiewicz, E. Durlej, A. Kleczaj, K. Bis oraz K. Kępa.

Pan burmistrz wręczył również nagrody dla finalistów zeszłorocznych konkursów kuratoryjnych oraz ich opiekunów. Nagrodzone  zostały także szkolne drużyny sportowe wraz z opiekunami - nauczycielami wychowania fizycznego.

Dorota Surowiec
Beata Gajek
Joanna Szyda

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech