Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem z sobą pół wieku. Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. W Gminie Bodzentyn, 50 lat temu w roku 1972 związek małżeński zawarło 100 par.  Dziś tych par jest 27.

W czwartek, 20 października 2022 r. w świetlicy wiejskiej w Celinach odbyło się spotkanie, podczas którego wręczone zostały w imieniu Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, który powitał Jubilatów oraz przybyłych gości, w tym Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renatę Janik, Przewodniczącą Rady Miejskiej w Bodzentynie Teresę Bzymek, Dyrektora Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie Marcina Sikorskiego oraz Radych Rady Miejskiej w Bodzentynie. Burmistrz w imieniu Samorządu Miasta i Gminy Bodzentyn przekazał Jubilatom serdeczne gratulacje i życzenia.

 – ,,Dziękuję Wam drodzy Jubilaci za to, co zrobiliście przez te wszystkie lata dla siebie nawzajem, dla swoich rodzin, ale również dla budowania i rozwoju naszej gminy. Jesteście Państwo wspaniałym przykładem dla młodego pokolenia właściwego podtrzymywania wartości rodzinnych.

Pragniemy złożyć Państwu z serca płynące gratulacje i życzenia. Życzymy Wam, Drodzy Jubilaci wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, życzymy spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych jubileuszy”.

Życzenia Jubilatom złożyła także Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej w Bodzentynie Teresę Bzymek, która powiedziała:

- ,,Z okazji Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego, w imieniu własnym oraz wszystkich Radnych Rady Miejskiej w Bodzentynie życzę Państwu pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia. By Wasza miłość trwała jeszcze przez wiele szczęśliwych i pogodnych lat, abyście dalej szli przez życie zawsze razem, zawsze pewni swych uczuć. Niech zdrowie zawsze Wam dopisuje, a błogosławieństwo Boże dodaje Wam siły do dalszego trwania we wspólnej miłości, przyjaźni i zaufaniu”.

Następnie aktu dekoracji medalami przyznanymi przez Prezydenta RP dokonał Burmistrz Dariusz Skiba. Oprócz medali Jubilaci otrzymali także pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również symbolicznego toastu.

Dostojni Jubilaci „Złotych Godów” to:

 1. Państwo Alicja i Andrzej Babiarzowie,
 2. Państwo Anna i Jerzy Cieślikowie,
 3. Państwo Wiesława i Marian Brzezińscy,
 4. Państwo Teresa i Mieczysław Drobniakowie,
 5. Państwo Janina i Bogdan Drużyńscy,
 6. Państwo Danuta i Wiesław Gielowie,
 7. Państwo Elżbieta i Stanisław Gilowie,
 8. Państwo Krystyna i Wiesław Gryzowie,
 9. Państwo Joanna i Robert Kitowie,
 10. Państwo Krystyna i Jan Kiślowie,
 11. Państwo Irena i Marian Kobyłeccy,
 12. Państwo Jadwiga i Krzysztof Kołomańscy,
 13. Państwo Krystyna i Witold Kózkowie,
 14. Państwo Wiesława i Zdzisław Kutrysiowie,
 15. Państwo Janina i Marek Latalscy,
 16. Państwo Jadwiga i Stanisław Mańka,
 17. Państwo Zofia i Henryk Mendakowie,
 18. Państwo Marianna i Andrzej Nowakowscy,
 19. Państwo Marianna i Władysław Obarowie,
 20. Państwo Anna i Bogusław Pajdowie,
 21. Państwo Marianna i Andrzej Rydzowscy,
 22. Państwo Irena i Stanisław Skarbkowie,
 23. Państwo Adela i Marian Skórscy,
 24. Państwo Bożena i Marian Skrzeczynowie,
 25. Państwo Irena i Wojciech Tokarczykowie,
 26. Państwo Alicja i Józef Uciechowscy,
 27. Państwo Zofia i Stanisław Witkowscy.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech