Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W związku z działaniami związanymi z projektem ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe z terenu miasta i gminy Bodzentyn mogą zgłaszać zapotrzebowanie na zakup węgla na najbliższy sezon grzewczy tj. do końca kwietnia 2023 roku. 

Zapotrzebowanie można zgłaszać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub składać osobiście pisemne zgłoszenia w siedzibie tut. Urzędu Miasta i Gminy, poprzez podanie adresu gospodarstwa domowego, rodzaju paliwa stałego groszek lub orzech oraz jego szacunkowej ilości nie przekraczającej 1,5 tony na daną część sezonu grzewczego tj. 1,5 tony do końca grudnia 2022 r i 1,5 tony do końca kwietnia 2023 r. Termin składania zgłoszeń do 31.10.2022 r.

W załączeniu druk zgłoszenia.

Zgromadzone dane pozwolą określić potrzeby gospodarstw domowych w mieście i gminie Bodzentyn na węgiel kamienny i odpowiednio zaplanować działania w zakresie zakupu oraz jego ewentualnej dystrybucji przez samorząd.

Z zakupu importowanego węgla na preferencyjnych warunkach będą mogli skorzystać mieszkańcy, którzy zgłosili źródła ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków w cenie 2000,00 zł/tonę.

Z preferencyjnego zakupu nie będzie mogło skorzystać gospodarstwo domowe, które zakupiło węgiel na sezon grzewczy 2022/2023 za cenę poniżej 2000,00 zł, np. poprzez sklep internetowy PGG lub innych krajowych kopalni.

 

                                                                                                                                         Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn

                                                                                                                                                        /-/ Andrzej Jarosiński

 

Druk zgłoszenia

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech