Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniu 15 października br. Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa obchodziło 10-lecie istnienia oraz 7. rocznicę powstania Zespołu Wolanie spod Łysicy. Był to piękny wieczór pełen emocji, radosnych wspomnień, a także i wzruszeń. W uroczystym jubileuszu uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Miasta i Gminy Bodzentyn w osobach: Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bodzentynie Teresa Bzymek, Radni Rady Miejskiej, Radny Rady Powiatu Kieleckiego Józef Szczepańczyk, Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie Marcin Sikorski, Sołtysi, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Szczygiełkowej Grażyna Miernik, przedstawiciele KGW Jezioraneczki oraz mieszkańcy Woli Szczygiełkowej.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości, a następnie zaprezentowania krótkiej historii powstania oraz odniesionych osiągnięć stowarzyszenia i zespołu. Wydarzenie urozmaicił wspaniały występ Zespołu Wolanie spod Łysicy. Po zakończonym występie artystycznym zgromadzeni goście przekazali gratulacje oraz życzenia dalszych owocnych lat pracy na rzecz rozwoju małej ojczyzny.

,,Miło nam było świętować w tak zacnym gronie przyjaciół i sympatyków stowarzyszenia oraz naszego zespołu. Jako prezes Stowarzyszenia dziękuję członkom Stowarzyszenia i zespołu Wolanie spod Łysicy za wspólne lata i podejmowane projekty. Szczególne podziękowania składam Radnej Bogusławie Jankowicz za ogromną pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości oraz Anecie Armuła za okolicznościowy i przepyszny tort. Niech spełniają się wszystkie życzenia, byśmy mogli w zdrowiu i spokoju przeżywać kolejne rocznice.” - napisała na portalu społecznościowym Prezes Stowarzyszenia Bożena Wyglądacz

Należy zaznaczyć, że funkcjonowanie stowarzyszeń oraz zespołów ludowych jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach, ponieważ jest to jedna z możliwości integrowania się lokalnej społeczności, a także przekazywania tradycji i pielęgnowania kultury.

 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech