W dniu 29 września obyła się już dwunasta sesja Rady Miejskiej w Bodzentynie w bieżącym roku. Porządek sesji nadzwyczajnej zakładał podjęcie wielu niezbędnych uchwał, jednakże znalazła się w trakcie chwila na przekazanie uroczystych podziękowań i medalu. Na posiedzenie zaproszono Sołtyskę Sołectwa Podgórze Barbarę Kupis, oraz rodzinę Westerplatczyka tj. Zofię Babiarz, Teresę Dobrucką oraz Andrzeja Pokrzywkę.

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba wraz z Prezydium Rady Miejskiej wręczyli nowej Sołtys Barbarze Kupis nominację oraz złożyli życzenia, aby praca na rzecz mieszkańców sołectwa sprawiała jej radość, satysfakcję, a także wsparcia i życzliwości ze strony lokalnej społeczności.

Sołtys Sołectwa Podgórze Barbara Kupis, dziękując za życzenia, powiedziała - ,,Postaram się wykonywać swoje obowiązki z należytą starannością, nie odmówię nikomu pomocy, liczę także na dobrą współpracę z Panem Burmistrzem, Zastępcą Burmistrza, Sekretarzem, a także Radnymi z gminy Bodzentyn.”   

W dalszej części sesji Burmistrz przekazał na ręce córki Pana Stanisława Pokrzywki obrońcy Westerplatte medal, który otrzymał za uczestnictwo w „II Rajdzie Rowerowym im. Westerplatczyków”. Warto przypomnieć, że uczestnicy rajdu, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, przejechali ponad 600 km, aby oddać cześć Obrońcom Westerplatte z Kielecczyzny.

Burmistrz, przekazując medal, powiedział - ,,Po raz drugi miałem możliwość wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, jakim był Rajd Rowerowy im. Westerplatczyków. Jest to rajd, który popularyzuje i pielęgnuje pamięć o bohaterach Westerplatte, głównie o 80 żołnierzach z Kielecczyzny, którzy służyli na Westerplatte przed oraz podczas wybuchu II wojny światowej. W naszej gminie żył i mieszkał bohater Pan Porucznik Stanisław Pokrzywka, który był tam obecny, walczył, a także był w niewoli po II wojny światowej. Przekazywał on pamięć o tych tragicznych wydarzeniach, ale też o bohaterstwie. (..) Chciałbym wręczyć dziś drugi medal dla córki Westerplatczyka i bohatera naszej Gminy, który otrzymałem za przejechanie tego właśnie rajdu. Symboliczny medal, który świadczy o tym, że pamiętamy o naszym bohaterze oraz że są w naszym kraju ludzie, którzy chcą dbać o tę historię.”

Do życzeń przyłączyli się także Radni Rady Miejskiej, w tym Pani Marzanna Borek, która nadmieniła, iż w Sieradowicach dla upamiętnienia postaci Pana Stanisława Pokrzywki został posadzony dąb pamięci – Stanisław.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA