Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Dziś w budynku Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie odbyło się niecodzienne wydarzenie – premiera serialu ,,Minuta ciszy” CANAL +. Wydarzenie było wyjątkowe, ponieważ zdjęcia do serialu były realizowane między innymi

w Bodzentynie. W pomoc przy realizacji serialu włączył się Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie oraz mieszkańcy naszej gminy, którzy pomagali przy realizacji serialu, a nawet odgrywali w nim role.

Jak można przeczytać na stronie filmweb.pl, serial opowiada o ,,Świeżo emerytowanym listonoszu z małego miasteczka, Mietku Zasada (Robert Więckiewicz), który musi samodzielnie zająć się pochówkiem przyjaciela Czesława (Mirosław Zbrojewicz), kiedy jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania usługi. Nieświadomy przeszkód oraz absurdów funeralnego biznesu zakłada własną firmę i wkrótce jest zmuszony balansować na granicy przepisów prawa i moralnych zasad. Szybko wchodzi też w konflikt z lokalnym potentatem z branży (Piotr Rogucki), a na wsparcie może liczyć tylko ze strony ekscentrycznej córki zmarłego przyjaciela (Karolina Bruchnicka) oraz swojej niepełnosprawnej żony (Aleksandra Konieczna). Kiedy dodatkowo na jaw zaczynają wychodzić mroczne tajemnice z przeszłości eks-listonosza, świat wokół niego i jego najbliższych zaczyna zmieniać się bezpowrotnie.”

Na seans przybyło wielu mieszkańców naszej gminy, jak i osób spoza niej. Wydarzenie rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, który rozmawiał z mieszkańcami na temat realizacji serialu, wspomnień z tym związanych oraz doświadczeń z planu. Sala biblioteki była wypełniona po brzegi. Serial swą fabułą zaciekawił oglądających, którzy zachwycali się również przepięknymi kadrami Bodzentyna na dużym ekranie. Nie da się ukryć, że zarówno Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn, jak i mieszkańcy mają nadzieję, że twórcy serialu niebawem powrócą do naszego miasta, aby nagrać kolejne przygody Mieczysława Zasady w naszym malowniczym terenie. Zachęcamy do oglądania dalszych odcinków na platformie CANAL + Online w Internecie lub CANAL + PREMIUM na ekranie telewizora.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech