Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniu 23 sierpnia br. w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie została podpisana kolejna umowa w ramach realizacji zadania ,,Rewitalizacja miasta Bodzentyn – etap II”. Umowa z wykonawcą MAR-BUD Mariusz Nawrocki dotyczy wykonania termomodernizacji budynku przy ul. Wolności, dzięki czemu zyska on nie tylko lepszą funkcjonalność, ale także nowy wygląd.

W ramach przedmiotu zamówienia wykonane zostanie ocieplenie ścian zewnętrznych, izolacja ścian fundamentowych, wymieniona zostanie stolarka okien i drzwi. Ponadto zgodnie z umową firma wyremontuje dach i balkony, wykona elewację zewnętrzną i opaskę wokół budynku. Roboty wewnętrzne zakładają także malowanie i gruntowanie ścian.

Poprawi się także efektywność energetyczna tego miejsca dzięki budowie instalacji fotowoltaicznej, wymianie instalacji elektrycznej oraz oświetlenia, a także zamontowane zostaną grzejniki elektryczne.

Wartość umowna realizacji powyższych zadań wynosi 505 859,60 zł brutto. Prace mają zakończyć się na początku przyszłego roku.

Pragniemy przypomnieć, że Gmina Bodzentyn w tym roku otrzymała także 200 tys. złotych w ramach programu ,,Senior +” na utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora w Bodzentynie w ww. budynku. Zgodnie ze złożonym projektem Gmina Bodzentyn otrzymała środki z pierwszego modułu i jest to maksymalne dofinansowanie. Natomiast całkowita wartość projektu to 250 tys. złotych dla 14 uczestników. Projekt realizowany jest przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bodzentynie.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech