Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W okresie letnim w dniach od 6 do 15 sierpnia br. harcerze z gminy Bodzentyn wyjechali na wakacje do malowniczej, nadmorskiej miejscowości Łazy w województwie zachodniopomorskim.

Podczas wypoczynku druhowie realizowali program przygotowany specjalnie na ten wyjazd.

Były to zajęcia z umundurowania, stopni harcerskich i instruktorskich, orientacja w terenie, pląsy, gawędy i nauka piosenek harcerskich, a także musztra, którą trudno zorganizować podczas roku harcerskiego. Na obozie jak zawsze towarzyszyła uczestnikom przyjazna atmosfera i doświadczenie braterstwa.

Harcerzom przypomniano również wiedzę harcerską i patriotyczną.

W trakcie trwania obozu uczestnicy mieli również zaplanowaną wycieczkę do Kołobrzegu, po którym oprowadził ich miejscowy przewodnik, a także rejs statkiem .

Ważnym wydarzeniem w trakcie trwania obozu było zorganizowanie Przyrzeczenia Harcerskiego dla nowych członków, które jak co roku miało miejsce nocą na plaży, przy szumie fal Bałtyku i płonących pochodniach.

Uczestnictwo w obozie zapewniło harcerzom mnóstwo nowych wrażeń i umiejętności, poprawiło kondycję fizyczną. Bardzo ważnym elementem wspólnego wypoczynku była integracja i kształcenie u młodych ludzi umiejętności współżycia w grupie. Organizowane były ogniska, dyskoteki, gry i zabawy.

Harcerskie wakacje to dobrze wykorzystany czas zarówno dla harcerzy, jak i ich instruktorów, bo na takich wspólnych wyjazdach młodzi druhowie uczą się niezależności, samowystarczalności i aktywności.

Mamy nadzieję, że tegoroczne obozowe przygody pozostawiają miłe wspomnienia i zapiszą się w pamięci już na zawsze.

Zapraszamy zatem dzieci i młodzież do wstępowania w szeregi Związku Harcerstwa Polskiego.

W imieniu harcerzy i ich rodziców oraz Instruktorów składamy serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Bodzentyn Dariuszowi Skibie za dofinansowanie tegorocznego wyjazdu.

Czuwaj!

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech