Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W sobotę, 6 sierpnia, blisko 30 osób zdecydowało się wsiąść na rower i ruszyć na trasę rajdu rowerowego, po malowniczych zakątkach gminy Bodzentyn, Górno oraz Masłów.

Rajd z okazji 500 000 003 milionowych obchodów urodzin góry Łysicy rozpoczął się przy Punkcie Informacji Turystycznej w Świętej Katarzynie, skąd cykliści pojechali przez Punkt Widokowy w Krajnie, a następnie przez Beczków, Przełom Lubrzanki, Ciekoty, aż do punktu docelowego, czyli nad Zalew w Wilkowie. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem w miłej atmosferze.

Uczestnicy rajdu zdecydowali się na niego głównie z powodu pięknej pogody i chęci spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny.

Głównym organizatorem sobotniego rajdu było Stowarzyszenie Łysica Sabat, natomiast partnerzy wydarzenia, to: Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie oraz Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie.

Wszyscy uczestnicy tuż przed startem otrzymali drobne przekąski, napoje, a także pamiątkowe plecaki, które ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. 

 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech