Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

 

W dniu 26.07.2022 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie została podpisana umowa z Centrum Zaopatrzenia Energetyki ELTAST sp. z o.o. na budowę i modernizację infrastruktury elektroenergetycznej wraz z wymianą oświetlenia na energooszczędne w Gminie Bodzentyn.

Szykujemy się do budowy nowego oświetlenia ulicznego oraz modernizacji już istniejącego, a to oznacza, że niebawem przy wielu odcinkach dróg w naszej gminie zrobi się jaśniej i bezpieczniej dla wszystkich użytkowników.

Jesienią 2021 roku z programu Polski Ład Gminie Bodzentyn zostało przyznane dofinansowanie
w kwocie 4 887 000,00 zł. Wkład własny gminy wyniesie 1.814.040,00 zł. Łączny koszt inwestycji to natomiast 6.701.040,00 zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na modernizację punktów oświetlenia ulicznego oraz budowę napowietrznej sieci elektroenergetycznej oświetlenia drogowego zakładającej powstanie nowych punktów oświetlenia na terenie Gminy Bodzentyn. Projekt obejmuje m.in. modernizację punktów oświetlenia wraz z redukcją mocy realizowaną przez programowalne zasilacze elektroniczne z możliwością monitoringu parametrów sieci oświetlenia, wymianę zabezpieczeń, bezpieczników, tablic bezpiecznikowych oraz remont szaf sterujących SOU, budowę linii oświetlenia drogowego, montaż opraw z wysięgnikiem na nowo budowanych słupach.

W związku z powyższym w maju br. ogłoszono postępowanie, którego przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej modernizacji systemu oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Bodzentyn. Modernizacja obejmuje wymianę i dowieszenie nowych opraw wraz z przewodami zasilającymi na istniejącej sieci oświetleniowej oraz budowę 20 nowych odcinków. Budowa
i modernizacja oświetlenia wykonana zostanie w miejscowościach: Bodzentyn, Ściegnia, Orzechówka, Śniadka Parcele, Psary Kąty, Psary Stara Wieś, Sieradowice Parcele, Wilków, Święta Katarzyna-Grabowa, Podgórze, Wzdół Kolonia, Wzdół- Parcele, Siekierno, Wola-Szczygiełkowa.

Oferty złożone zostały przez trzech wykonawców z których wybrano najkorzystniejszą pod względem finansowym. Jesteśmy przekonani, że inwestycje w oświetlenie uliczne przyczyni się do oszczędności oraz poprawy bezpieczeństwa.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech